Parodos „Restauravimo labirintai“ atidarymas

Autorius: Data: 2015-10-25 , 10:40 Spausdinti

Parodos „Restauravimo labirintai“ atidarymas

Spalio 26 d., pirmadienį, 17 val. kviečiame į parodos „Restauravimo labirintai“ atidarymą. Jis vyks galerijoje „Akademija“ Vilniuje (Pilies g. 44/2). Parodą, veiksiančią iki lapkričio 7 d., rengia Vilniaus dailės akademijos Paminklotvarkos katedra.

Anot organizatorių, parodoje „Restauravimo labirintai“ eksponuojamų molbertinės tapybos kūrinių nevienija nei meninis stilius ar kryptis, nesieja nei sukūrimo laikas, nei vieta. Visus paveikslus jungia „restauravimo“ sąvoka. Svarbesni ne patys molbertinės tapybos darbai ar jų kūrėjai, o paveikslų pažeidimų „diagnozė ir gydymas“. Tai yra konservavimo-restauravimo procesai, kurie, anot žymaus italų restauravimo teoretiko Cesare Brandi (1906–1988),  „…negali būti traktuojami kaip paslaptis, negali būti iškelti už laikmečio ribų…“. 

Naudojant Vilniaus dailės akademijos Paminklotvarkos katedros studentų restauruotus paveikslus bei restauravimo procedūrų dokumentinį fiksavimą, parodoje siekiama  supažindinti su pagrindiniais molbertinės tapybos restauravimo etapais: pagrindo, grunto, dažų sluoksnio tvirtinimu, lako ploninimu, tapybos sluoksnio retušavimu. Šie procesai – lyg labirintas, įtraukiantis restauratorių į sudėtingą ir atsakingą, kartu ir labai įdomią tinkamiausių darbo metodų ar priemonių paiešką.

Paroda sukomplektuota iš restauruotų tapybos kūrinių ir jų restauravimo procesą bei pagrindines atliktų darbų sąvokas pristatančios medžiagos, todėl žiūrovams siūloma stabtelėti ir šiuos „komplektus“ patyrinėti kiek atidžiau.
Pastaraisiais metais Vilniaus dailės akademijos studentų restauruotus kūrinius parodai paskolino šios aukštosios mokyklos muziejus, Lietuvos dailės muziejus ir privatūs asmenys. Parodą rengia VDA Paminklotvarkos katedra. Kuratoriai: VDA lekt. Linas Lukoševičius ir doc. Alvydas Mandeika.
kpd.lt inform.

Parodos , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra