Parodos „Maištaujančios knygos“, skirtos Reformacijos 500 metų jubiliejui, atidarymas

Autorius: Data: 2017-11-02 , 07:59 Spausdinti

Parodos „Maištaujančios knygos“, skirtos Reformacijos 500 metų jubiliejui, atidarymas

www.voruta.lt

Maloniai kviečiame Jus į iškilmingą parodos „Maištaujančios knygos“, skirtos Reformacijos 500 metų jubiliejui, atidarymą lapkričio 9 d., ketvirtadienį, Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje.

Tai knygoms maištininkėms skirta paroda. Pristatomos knygos, išgyvenusios ne tik savo dramatišką amžių, bet dar ir visus penkis šimtus metų. Šios knygos kėlė daug prieštarų, buvo plačiai aptarinėjamos, raštu komentuojamos, perspausdinamos, slaptai skaitomos, baudžiamos, plėšomos, deginamos, dažnu atveju keliais ar vos vienu egzemplioriumi teišlikusios. Aišku viena, jos kėlė daug aistrų ir emocijų. Tai Reformacijos augintinės ir Reformacijos kėlėjos, puoselėtojos ir skleidėjos – kultūrinės modernizacijos liudininkės. Senos, retos ir įdomios Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės maištaujančios knygos.

Renginyje:

17.30 val. – KONCERTAS. Reformacijos laikų muziką atlieka senosios muzikos ansambliai „Ignis“ ir „Chiaroscuro“, vadovas Vilimas Norkūnas.

18.30 val. – PARODOS ATIDARYMAS. Dalyvauja Nacionalinės bibliotekos generalinis direktorius prof. dr. Renaldas Gudauskas, prof. habil. dr. Dainora Pociūtė, prof. dr. Deimantas Karvelis, kvapų kultūros specialistė Laimė Kiškūnė.

Daugiau informacijos ir renginių programą rasite čia: http://bit.ly/2i5g4zz

Parodos , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra