Parodos „Kalėdinė Trakų pilies pasaka“ atidarymas

Autorius: Data: 2012-12-17 , 13:45 Spausdinti

2012 m. gruodžio 20 d., ketvirtadienį, 12 val. Trakų salos pilyje vyks Tarptautinio vaikų ir jaunimo kalėdinių meninės kūrybos darbų konkursoKalėdinė Trakų pilies pasaka“ parodos atidarymas.

Paroda vyks trijose pilies vakarinių kazematų salėse. Renginį organizuoja Trakų istorijos muziejus ir Trakų meno mokykla.

Trakų salos pilis – unikalus Lietuvos valstybingumo, istorijos bei kultūros paminklas, vienas iš svarbiausių valstybės simbolių. Daugiausia lankytojų ši amžius menanti pilis ir joje įsikūrusi Trakų istorijos muziejaus ekspozicija sulaukia šiltuoju metų laiku. Nuotraukos ir filmuota medžiaga pasklinda po atokiausius pasaulio kampelius. Norėdami pritraukti dėmesį, o tuo pačiu ir lankytojus į šį objektą, kai jis būna sniego pataluose, Trakų istorijos muziejus ir Trakų meno mokykla pakvietė pasaulio vaikus ir jaunimą pasidomėti, kaip pilis atrodo žiemą. Balandžio 23 dieną buvo paskelbtas Tarptautinis meninės kūrybos konkursas „Kalėdinė Trakų pilies pasaka“, kuris vyko iki spalio 15 dienos.

Paskelbta tema nebuvo lengva jauniesiems dailininkams, nes privalomas Trakų pilies vaizdas šiek tiek ribojo piešinio kompozicijos įvairovę, – pasakojo Renata Mečkovskienė, konkurso koordinatorė. – Be to, daugelis pasaulio vaikų išvis nėra matę žiemos ir nešvenčia Kalėdų šventės. Tačiau konkurso dalyviams pasisekė vertinimo komisiją sužavėti gausia atlikimo technikų įvairove, įdomiais spalviniais ir kompoziciniais sprendimais. Stebino daugelio mokyklų atsiųstos vientisos aukšto lygio darbų kolekcijos. Džiugino tautinis darbų savitumas.“

Populiarinant Lietuvą ir pristatant Trakus kitokius nei įprasta, buvo nuspręsta konkurso nugalėtojų darbus panaudoti Trakų istorijos muziejaus Kalėdiniams atvirukams išleisti.

Į konkursą buvo atsiųsti 1948 darbai iš 24 pasaulio šalių. Tarp artimesnių kaimyninių Europos šalių (Italija, Kroatija, Slovėnija ir kt.) konkurse dalyvavo ir jaunimas iš tokių tolimų kraštų, kaip Filipinai, Malaizija, Paragvajus, Kinija, Indija ir kt. Dideles darbų kolekcijas atsiuntė Lietuvos, Latvijos, Ukrainos, Rusijos, Estijos, Lenkijos ir Makedonijos jaunieji dailininkai. Iš atsiųstų darbų žiuri komisija atrinko 99 laureatus, 16 mokyklų tapo medalio laimėtojomis už geriausią darbų kolekciją, o 13 autorių tapo medalio laimėtojais. Pastarųjų darbai buvo panaudoti Kalėdiniams atvirukams išleisti.

Trakų salos pilyje paroda „Kalėdinė Trakų pilies pasaka“ bus eksponuojama iki 2013 m. kovo 20 dienos.

Išsamesnė informacija paskelbta internetinėje svetainėje www.trakaimuziejus.lt.

Dėl papildomos informacijos prašome kreiptis: Renata Mečkovskienė, konkurso koordinatorė, tel.: +370 528 55297, el. paštas: r.meckovskiene@trakaimuziejus.lt.

Parodos , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra