Parodos apie Adolfo Meko gyvenimą ir kūrybą atidaryme dalyvaus menininko žmona Pola Chapelle

Autorius: Data: 2012-11-23 , 08:43 Spausdinti

2012 m. lapkričio 27 d., antradienį,  18 val. Jono Meko vizualiųjų menų centre (Gynėjų g. 14) vyks parodos „Visa tai ne sapnas: Adolfo Meko gyvenimas ir kūryba“ atidarymas, kuriame dalyvaus  Adolfo Meko žmona Pola Chapelle ir Bard koledžo (JAV) prof. John Pruitt.

Foto paroda – tai Adolfo Meko (1925–2011) šeimos nuotraukos, profesinio gyvenimo akimirkos, kadrai iš kino filmų. Atskirai pristatomi 1996–2003 Bardo koledže skaitytų paskaitų video įrašai, taip pat  kolegų, mokinių atsiminimų apie Adolfą Meką video įrašas.

Prieš parodos atidarymą, 13 val.,  Vilniaus dailės akademijoje (Maironio g. 3) profesorius John Pruitt apie Adolfą Meką skaitys paskaitą.  JMVMC  ir Šiuolaikinio meno centro kino salėse  bus demonstruojami Adolfo Meko mokinių trumpo ir pilno metražo kino ir animaciniai filmai.

Adolfas Mekas labiau žinomas kaip avangardinio kino Amerikoje pionieriaus Jono Meko brolis. Tačiau svarbu, kad Adolfas ne tik svariai prisidėjo prie Jono Meko kino filmų atsiradimo, dažnai buvo jų bendraautorius, kartu su broliu Jonu įkūrė vėliau įtakingu tapusį kino kritikos žurnalą „Film Culture“, tačiau buvo ir talentingas savarankiškas kūrėjas, kino režisierius, scenarijų autorius, taip pat vienas iš talentingiausių ir labiausiai gerbiamų, studentų mėgiamų Bardo koledžo (JAV) dėstytojų. Apie trisdešimt metų Adolfas Mekas ugdė ir įtakojo būsimus kino kūrėju.

Daiva Savickienė, tel. 211 23 36, vrt@vilnius.lt

Parodos , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra