Parodos – Palangos galerijoje „Ramybė“

Autorius: Data: 2012-09-17 , 16:41 Spausdinti

2012 m. rugsėjo 20 d. (ketvirtadienį) 18 val. Palangoje, galerijoje „Ramybė“ (Vytauto g. 35), atidaroma tarptautinio plenero „Nuo Birutės kalno“ darbų paroda.

Projektas „Tarptautinis tapytojų pleneras ir kilnojamos parodos „Nuo Birutės kalno“ skirtas kunigo ir poeto Jono Mačiulio-Maironio 150-osioms gimimo metinėms paminėti.

Pajūris ir Baltijos jūra buvo vienas iš pagrindinių Maironio kūrybos įkvėpimo šaltinių. Jo sukurta poema „Nuo Birutės kalno“, kurios vardu pavadintas projektas, yra vienas iš svarbiausių kūrinių lyriko kūryboje. Kunigas ir poetas mėgo Palangą, lankydavosi čia beveik kiekvieną vasarą. Jūros įvaizdį jis naudojo ne tik tiesiogiai, bet ir perkeltine prasme, įvairiems gyvenimo reiškiniams ir žmogaus emocijoms atspindėti. Ypatingą Palangos ir jos apylinkių gamtos, pajūrio dvasią, kurią prieš daugiau nei šimtą metų Maironis atrado šiose vietovėse, projekto metu jau kitomis priemonėmis, būdais bandys atpažinti bei interpretuoti Lietuvos ir Ukrainos menininkai.

Jausmų ir jūros paralelės, kurioms padedant poetas taikliai įvardindavo žmogaus jausenų sudėtingumą bei prieštaringumą, neabejotinai aktualios ir šiandien.

Dalyvauja menininkai: S. Maslauskaitė, R. Balinskas, J. Stauskaitė, M. Jonutis, J. Rymanas ir kiti.

Parodos atidarymo metu aktorius R. Dzimidas skaitys kūrinių ištraukas „Prisiminimai apie Maironį Palangoje“.

Paroda veiks iki spalio 4 d.

Projektą dalinai remia: LR Kultūros rėmimo fondas

**********

Rugsėjo 21 d. (penktadienį) 17.30 val. galerijoje „Ramybė“ atidaroma Klaus Ender (Vokietija) fotografijų paroda „Aktas ir kraštovaizdis“.

Klaus Ender gimė 1939 m. Berlyne. Nuo 1965 m. dirbo su penkiasdešimčia leidyklų, tarp jų ir „Das Magazin“. Nuo 1966 m. Riugeno saloje dirbo nepriklausomu fotografu. 1971 m. pasirodė jo pirmoji knyga „Mein Modell“, kurios 5 leidimų tiražas siekė 95 000 egzempliorių. Nuo 1962 m. iki 1981 m. nacionalinėse ir tarptautinėse parodose K. Ender buvo apdovanotas daugiau kaip 60 medalių ir garbės raštų, taip pat ir bronzine, sidabrine ir auksine „Ehrennadeln“ nominacijomis. Autoriui buvo suteiktas ARTISTE FIAP (AFIAP) garbės titulas. K. Ender 1981 m. persikėlė į Austriją, kur 1982 m. Mokslo ir meno ministerija suteikė fotomenininko vardą.

Klaus Ender yra daugelio knygų, albumų ir fotografijos žurnalų autorius. Fotografas iliustravo daugiau nei 150 knygų ir 100 kalendorių bei išleido 12 autorinių knygų. Vien „Herder“ leidykloje bendras jo knygų tiražas viršijo 1,5 mln. egzempliorių. Daugybės parodų autorius ir dalyvis, K. Ender bendradarbiavo su garsiomis pasaulyje fotografijos komanijomis: B+W, Cullmann, Cokin/Paris, HAMA, Minox, K. Zeiss, Leica.

Fotomenininkas apibūdinamas kaip poetas ir aktų fotografas. Aktų fotografija jam yra fotografijos žanrų karalienė. Menininkas dažniausiai fotografuoja gamtoje, harmoningai komponuodamas moters kūną ją supančioje aplinkoje.

K. Ender gyvena ir dirba Bergeno mieste. 2003 m. jis su žmona Gabi įkūrė meninės fotografijos leidyklą, kuri leidžia jo eilėraščių ir aforizmų knygas, fotoalbumus bei kitų autorių leidinius.

Parodos partneriai: Bergeno miesto savivaldybė, Palangos miesto savivaldybė

Parodą organizuoja: Asociacija „Fotobienalė LT“

Parodos kuratorius: A. Sendrauskas

Paroda veiks iki spalio 20 d.

***************

Rugsėjo 29 d. (šeštadienį) 18 val. galerijoje „Ramybė“ pristatoma šiuolaikinės taikomosios dailės kolekcija „Šiuolaikinė Lietuvos dailė. Keramikos, tekstilės, metalo, odos dirbiniai“.

Nuo 2003-ųjų Lietuvos dailininkų sąjunga (LDS) rengia kilnojamųjų dailės parodų ciklą, kurio tikslas – pristatyti naujausius lietuvių menininkų kūrinius šalyje ir užsienyje. Pratęsiant LDS kilnojamųjų dailės parodų rengimo tradiciją, 2009 metais buvo sudaryta pirmoji Vilniaus taikomosios dailės kolekcija, supažindinanti su šiuolaikinės keramikos, tekstilės, odos ir metalo meno kūriniais. Ši kolekcija buvo pristatyta Lietuvos kultūros centre prie Lietuvos Respublikos ambasados Varšuvoje ir Art Gallery Santa Teresa galerijoje Fano mieste (Italija). 2012 metais buvo sudaryta antroji taikomosios dailės kolekcija, skirta pristatyti 2010-2012 m. menininkų kūrybą Lietuvos visuomenei. Trys šios kolekcijos darbai atstovauja Lietuvai tarptautinėje parodoje Art&Craft Europe 2012“ Slovėnijoje ir Austrijoje.

„Ramybės galerijoje“ eksponuojama taikomojo meno kūrinių kolekcija norima supažindinti su šiuo metu kuriančiais skirtingų kartų lietuvių menininkais bei pristatyti naujausius taikomosios dailės kūrinius. Parodoje bus pristatyti 26 autorių kūriniai. Ekspozicijoje dominuoja šiuolaikinė keramika ir tekstilė.

Ši paroda – puiki proga įvertinti mūsų taikomosios dailės raidos procesus, ieškoti kiekvienam autoriui savitų kūrybos paralelių ir kalbėti apie kiekvieno menininko raiškos unikalumą.

Parodos kuratorė: Aušra Petroškienė

Parodos rėmėjai: Lietuvos dailininkų sąjunga, LR Kultūros rėmimo fondas

Paroda veiks iki spalio 25 d.

****************

Parodų lankymas nemokamas. Patikusį kūrinį galima įsigyti

Organizuojamos ekskursijos gestų kalba klausos negalią turintiems žmonėms

Ekskursijos mokamos, būtina išankstinė registracija

Galerijos „Ramybė“ (Vytauto g. 35, Palanga) darbo laikas: IV-VII, 12-19 val.

Daugiau informacijos: Rūta Jakštonienė, menotyrininkė, kultūros projektų koordinatorė, galerija „Ramybė“, Vytauto g. 35, Palanga, 8 607 88990, info@ramybesgalerija.lt, www.ramybesgalerija.lt

Nuotraukose:

1. Klaus Ender 36 (1). Aktas

2. Rasa Justaitė-Gecevičienė. Keramofonas, 2010

Parodos , , , , , , , , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra