Parodoje „Teritorija“ − ypatingas dėmesys medžiams

Autorius: Data: 2010-01-10, 07:33 Spausdinti

Antradienį (2010 11 16) galerijoje „Actus magnus“ menininkas Eimantas Ludavičius atidarė personalinę piešinių parodą „Teritorija“.
 
Parodos pavadinimas, pasak autoriaus, atspindi tai, kad joje eksponuojami vaizdai (medžiai, pastatai) – ne geografiškai apibrėžta, bet vidinė teritorija. „Daugelyje piešinių – medžių portretai. Šiuolaikinio žmogaus žvilgsniu vertinant įprasta, kad medis – tai fonas, jis stovi „antroje vietoje“, o iš tiesų, medis kaip toks buvo prieš šią civilizaciją, bus ir po jos“, – pasakoja E. Ludavičius ir prisipažįsta, kad medžius piešia nuo pat vaikystės. Šioje parodoje bus eksponuojami per pastaruosius penkerius metus sukurti darbai.
 
Daugeliui vilniečių E. Ludavičiaus darbai gerai žinomi – ne vienas jo kūrinys yra viešose sostinės erdvėse – pavyzdžiui arbatinukai, puošiantys sieną prie „Gurmans“ arbatos parduotuvės Pilies g. ir Bernardinų g. kampe, iš metalo iškalti avinėliai, puošiantys įėjimo eksterjerą Aušros Vartų gatvėje, ar metalo plokštelėmis dekoruotos galerijos „Kairė dešinė“ durys.
 
Dar dailininkas žinomas kaip objektų, meno akcijų autorius, tačiau kaip sako pats menininkas, jo paties širdžiai iš jo kūrinių yra mieliausi būtent piešiniai. „Objektai – tai „sunkioji artilerija“, o piešiniai – poezija. Tai darbai, kurie „arčiausiai dangaus“, – sako E. Ludavičius. Pasak jo, piešinys – tai meno sritis, kur save atskleidi kaip niekur kitur, čia jau nebepasislėpsi už koncepcijos ar medijų.
 
„Teritorija“ – dešimtoji E. Ludavičiaus personalinė paroda. Autorius yra dalyvavęs beveik pusšimtyje parodų bei meno akcijų Lietuvoje ir užsienyje. Šių metų ruduo jam ypač kūrybiškai aktyvus – jo darbai dalyvavo grupinėse parodose Ukrainoje, Vokietijoje, Portugalijoje, neseniai buvo pristatytas leidinys apie pirmąją barokinę operą Lietuvoje „Elenos pagrobimas. Vilnius 1636 m.“, sudarytas pagal to paties pavadinimo parodą, o Vilniuje, Šv. Kryžiaus Bonifratrų koplyčioje, prieš mėnesį buvo pašventintas menininko sukurtas tabernakulas.
 
Paroda eksponuojama iki gruodžio 1 d.
 
Autorės nuotr.
 
www.delfi.lt
 
Nuotraukoje: Dailininkas E. Ludavičius

Sena VorutaSusiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra