Parodoje – pažintis su tarybine mada

Autorius: Data: 2012-01-25 , 10:21 Spausdinti

Rūta LANKININKAITĖ

2012 m. sausio 24 d. Alytaus kraštotyros muziejuje atidarytoje parodoje buvo pristatyta sovietmečio penkių dešimtmečių viršutinių drabužių mada.

Muziejininkai sako norėję papildyti tarybinio laikotarpio muziejaus rinkinius ir priminti jaunimui, kaip puošėsi jų tėvai ir močiutės, praneša LTV „Panorama“.

Paltai iš krimplino – platėjantys, su vienaeile sagų, įleistomis kišenėmis, siauromis rankovėmis – aštuntojo dešimtmečio mados šauksmas.

Penkių dešimtmečių viršutiniai drabužiai – Alytaus kraštotyros muziejaus parodoje „Ir aš ten buvau, tarybinį rūbą vilkėjau“.

„Kas labiausiai stebina? kas egzotiškiausiai atrodo šiandien? Pavyzdžiui, krimplinas. Pamatę moterys aikčioja: „Ir aš tokį kostiumėlį turėjau!“. O šiaip kokią gaudavo medžiagą, tokia būdavo madinga. Koks raštas, kokia spalva, modeliukas ir štai tau madinga suknelė. Dominavo sintetinės medžiagos“, – pasakojo muziejininkė Rasa Stanevičiūtė.

„Tai buvo originali mada. Tai, kas buvo parašyta žurnaluose ar mados giduose, tai buvo iš dalies išpildyta, daugiau tai buvo moterų fantazija“, – teigė muziejininkė Irma Labutytė.

Pasak muziejininkų, tokios parodos ne tik sukelia prisiminimus, bet primena jaunimui, kaip puošėsi jų mamos ar senelės, kokie vyravo drabužių ir audinių stiliai.

Kiekvienas iš parodos eksponatų – drabužis, papuošalas, batai ar rankinė – turi savo istoriją.

„Daugeliui mūsų jaunystės moterų tai yra nostalgija, nostalgija toms spalvotoms suknelėms. Kiekviena, atėjus į parodą atsimena: „Ir aš tokią turėjau, siuvau, medžiagą gavau iš po prekystalio. Šie metai – muziejų metai, dėl to mūsų tikslas – surinkti tai, ko mes dar nesurinkome iki šiol, papildyti muziejų rinkinius“, – tvirtino Alytaus kraštotyros muziejaus direktorė Audronė Jakunskienė.

Muziejininkai iki š. m. kovo pabaigos kviečia ne tik į tarybinės mados parodą, bet ir į edukacinę programą.

LTV „Panorama“

BFL nuotr.

www.lrp.lt

Parodos , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra