Paroda „Piešiu istoriją“

Autorius: Data: 2014-02-12 , 08:49 Spausdinti

2013 m. vasario 12 d. (trečiadienį) 16 val. Abonemento salėje (II a.) atidaroma Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro organizuojamo nacionalinio mokinių konkurso „Lietuvos kovų už laisvę ir netekčių istorija“ dalyvių darbų paroda „Piešiu istoriją“, skirta Lietuvos istorinių datų atminimui.

Paroda veiks iki kovo 13 d.

Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras jau nuo 1999 m. kasmet organizuoja konkursą „Lietuvos kovų už laisvę ir netekčių istorija“.

Konkuro partneriai – LR Švietimo ir mokslo ministerija, Pilietinis gynybos centras prie KAM, Vilniaus mokytojų namai, Vilniaus lietuvių namai.

Konkurso tikslas – skatinti jaunimą ugdytis kūrybinius gebėjimus ir pilietiškumą, puoselėti tautinius jausmus ir istorinę atmintį; siekti, kad tirdami Lietuvos istoriją, darbų autoriai ją „atrastų“ per konkrečių asmenų – įvairių Lietuvos žmonių − likimus ir istorijas.

Mokiniai skatinami kurti įvairių meninės išraiškos formų darbus: rašinius, piešinius, dainas, filmus, instaliacijas ir kt., vadovaujantis autentiškais istorinių įvykių liudininkų pasakojimais ir kitais istoriniais šaltiniais.

Konkurse gali dalyvauti Lietuvos ir užsienio lietuviškų mokyklų 5-12 klasių mokiniai. Konkursas vyksta nuo lapkričio 1 d. iki vasario 16 d.

Konkursas baigiamas iškilmingu 2 dienų apdovanojimų renginiu Vilniuje balandžio mėn. Nugalėtojų laukia ekskursijos LR Seime, LR Prezidentūroje, muziejuose, po senąsias ir gražiąsias Vilniaus vietas, koncertas Vilniaus mokytojų namuose. Taip pat konkurso nugalėtojai gauna diplomus (mokiniams), padėkos raštus (mokytojams), organizatorių ir rėmėjų dovanas. Visiems konkurso dalyviams išsiunčiami padėkos raštai už dalyvavimą.

Po apdovanojimų geriausių darbų autoriai kviečiami vykti į Europarlamentą, o kiti konkurso dalyviai yra kviečiami į istorinę vasaros stovyklą.

Parodoje eksponuojami šio konkurso dalyvių darbai.

Maloniai kviečiame
 
Rūta Skorupskaitė, Adomo Mickevičiaus viešosios bibliotekos, Kultūrinių renginių organizatorė

Parodos , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra