Paroda „Studijos 2013“: praktiškai bus galima išbandyti daugiau nei 100 profesijų

Autorius: Data: 2013-02-05 , 16:12 Spausdinti

Savo pašaukimo ieškantis jaunimas studijų parodoje galės susipažinti su daugiau nei 100 profesijų. Atskiroje salėje dalyvausiančios visos Lietuvos profesinio mokymo įstaigos stengsis ne tik visapusiškai ir plačiai supažindinti su mokymo programomis, bet ir praktiškai pademonstruos profesijų specifiką.

Parodos lankytojai čia galės patys išbandyti, kaip dirbama prie kasos aparato, ar smagu obliuoti, kalti, lituoti ar dirbti kitokius namų ūkio meistro darbus. Čia bus galima išbandyti savo gebėjimus klijuoti plyteles, išardyti automobilį ar pakeisti ratus. Drąsiausieji galės pabandyti suteikti pirmąją pagalbą, perduoti „SOS“ signalą surišti jūreivišką mazgą, nulipdyti puodą, supjaustyti daržoves ir vaisius, dekoruoti gėlyną arba parengti įdomią turizmo programą. „Kiekvienais metais kvalifikuotų darbininkų poreikis auga, todėl labai svarbu jaunimą supažindinti su Lietuvos profesinio mokymo teikiamomis galimybėmis, įgyjamų kvalifikacijų įvairove, darbo specifika, karjeros perspektyvomis. Studijų parodoje profesiniam mokymui tiek dėmesio bus skiriama pirmą kartą – dalyvaus visos profesinio mokymo įstaigos, kurios bus suskirstytos pagal atskirus ūkio sektorius ir pristatomos Lietuvos krašto principu – Vilniaus kraštas, Alytau kraštas, Šiaulių kraštas, Panevėžio kraštas, Klaipėdos kraštas, Kauno kraštas“, – sako Švietimo ir mokslo ministerijos Profesinio mokymo ir orientavimo skyriaus vedėjas Mečislavas Griškevičius. Profesinio mokymo įstaigos parodoje sieks atkreipti dėmesį į darbo rinkoje paklausiausias, nors nebūtinai tarp stojančiųjų populiariausias profesijas. „Stengsimės atkreipti dėmesį į kelias profesijas, nors mokymo programų turime net 35. Tai gyvūnų priežiūros, floristikos, žirgininkystės verslo, socialinių darbuotojų programos. Gyvūnų prižiūrėtojo specialybė – Kauno paslaugų verslo dabuotojų profesinio rengimo centre visiškai nauja, bet darbo rinkoje paklausi, todėl norime ją išpopuliarinti. Parodoje rengsime atviras floristikos pamokas, šukuosime ir kirpsime šuniukus“, – pasakoja Kauno paslaugų verslo dabuotojų profesinio rengimo centro marketingo koordinatorė Agnė Čepaitė. A.Čepaitės teigimu, jų centre populiariausios kirpėjo ir kosmetologo profesijos. Labai smuko siuvėjo profesijos populiarumas, nors siuvėjų rinkoje trūksta, bet mokytis šio amato norinčiųjų trūksta. Kauno maisto pramonės ir prekybos mokymo centro direktorius Alvydas Pranas Grevas teigia, kad jų prisistatymas parodoje bus įspūdingas – kils namai iš meduolių ir dešrelių. „Rengiam konditerius, virėjus, padavėjus, barmenus, viešbučių darbuotojus, sekretorius ir mėsininkus“, – vardina A. P. Grevas. – Norime išpopuliarinti mėsininko profesiją. Rinkoj ji labai paklausi, labai reikalinga ir algos jų geros. Parengti šios profesijos atstovus galim puikiai, nes už ES lėšas įrengėm visą reikalingą praktinio mokymo bazę. Tuo tarpu jaunimas įtariai žiūri į šią profesiją. Gal žodis „mėsininkas“ kelia neigiamas asociacijas? Parodoje kesime šį požiūrį.“
Pasak A. P. Grevo, nors mėsininko profesija dar ignoruojama, norinčiųjų tapti virėjais ar duonos kepimo technologais daugėja. „Tai irgi labai paklausios profesijos, nes rinkoje daugėja privačių kepyklėlių, kavinių“, – pastebi mokymo centro direktorius.
Vilniaus automechanikos ir verslo mokykla parodoje atkreips dėmesį į automobilų mechanikų ir elektromechanikų profesijas. „Tai populiariausios mūsų mokyklos profesijos, kurios sulaukia daugiausiai stojančiųjų. Kasmet parengiam maždaug po 160 šių specialistų, tačiau rinkoje jų paklausa labai didelė, jų vis dar trūksta. Nuostabu tai, kad šių profesijų išmokti pageidauja ir baigusieji kolegijas, ir Vilniaus Gedimino technikos universitetą“, – sako mokyklos direktoriaus pavaduotoja ugdymui Ona Keršienė. Jos teigimu, mažiausiai norinčiųjų mokytis – siuvėjo ar dailiųjų amatų, nors šių profesijų poreikis rinkoje didelis, tačiau jų darbas labai menkai apmokamas.
Pirmą kartą parodoje dalyvausianti Klaipėdos laivų statybos ir remonto mokykla pristatys Lietuvos uostamiesčiui būdingas profesijas: suvirintojų, laivų korpusų surinkėjų, logistikos specialistų. „Besirenkančiųjų šias profesijas netrūksta, nes jų paklausa rinkoje didelė. Stengsimės atkreipti dėmesį ir į kitas, ne mažiau reikalingas profesijas: santechniko, ventiliacinių sistemų gamintojų ir montuotojų. Jaunimas jų baidosi dėl sunkaus fizinio darbo“, – sako mokyklos direktorius Arvydas Vaitkus.
Panevėžio, Šiaulių, Alytaus profesinio mokymo mokyklos ir centrai vis labiau populiarina daržininko ir sodininko, kaimo turizmo verslo, ekologinio ūkio specialisto, dailidžių, baldžių profesijas. Atnaujinamos net tokios profesijos kaip namų ūkio meistro, žirgų prižiūrėtojo.
Paroda „Studijos 2013“ vyks vasario 7-9 dienomis Lietuvos parodų ir kongresų centre LITEXPO. Joje dalyvaus apie 190 mokymo įstaigų: visos Lietuvos aukštosios mokyklos, kolegijos, per 70 profesinio rengimo ir verslo mokyklų, profesinio mokymo centrų, darbo rinkos mokymo centrų, daugiau kaip 40 mokymo įstaigų iš Latvijos, Estijos, Rusijos, Lenkijos, Vokietijos, Olandijos, Didžiosios Britanijos, Šveicarijos, Prancūzijos, JAV, Australijos, Kanados, Danijos.

Daugiau informacijos: Rasa Keliuotytė, LITEXPO spaudos centras, tel. (8 5) 2686821, 8 673 35006, el.paštas: r.keliuotyte@litexpo.lt
Švietimo ir mokslo ministerijos Komunikacijos skyrius Tel. (8 5) 2191183 el.p. info@smm.lt

ParodosComments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra