Paroda „Lietuviška knyga – visas mano gyvenimas“

Autorius: Data: 2011-06-29, 11:33 Spausdinti

Maloniai kviečiame aplankyti virtualią parodą „Lietuviška knyga – visas mano gyvenimas“.

Paroda skiriama Mažosios Lietuvos leidėjo, spaustuvininko, kultūros veikėjo, bibliofilo, Tilžės akto (1918 m.) signataro, garbingo Lietuvos sūnaus Enzio Jagomasto žūties 70-osioms metinėms.

Ją Panerių memorialinio muziejaus vedėjo Algio Karoso iniciatyva parengė Lietuvos mokslų akademijos Vrublevskių ir Vilniaus universiteto bibliotekos.

Lankytojai galės pavartyti ano meto išlikusius rankraštinius ir kitus dokumentus, liudijančius, kaip bei kuo gyveno Enzys Jagomastas ir jo aplinkos žmonės prieš daugiau kaip septyniasdešimt metų.

Parodoje smulkiai nenagrinėjama spaustuvininko ir leidėjo gyvenimas bei veikla. Siekta parodyti dokumentus, kurie liudija, jog E. Jagomasto gyvenime būta visko: džiaugsmo ir pasiekimų, nusivylimo ir apgaulės, baimės ir persekiojimų.

Norėta parodyti ir priminti, kad net nepalankiomis gyvenimo aplinkybėmis galima išlikti teisingu bei ryžtingu žmogumi, savo šalies patriotu. Enzys Jagomastas labai mylėjo Tėvynę Lietuvą ir savo laiškus dažnai pabaigdavo žodžiais „Tėvynainiški sveikinimai“.

Adresas: lhttp://www.mab.lt/E.Jagomastas/index.htm

Nuotraukoje: Jagomastų šeimos genealoginis medis (LMAVB RS F101-115/1, lap. 4v.)

Voruta. – 2011, liep. 2, nr. 13 (727), p. 11.

Parodos , ,Susiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra