Paroda, priversianti naujai pažvelgti į senovines fotografijas​

Autorius: Data: 2016-06-25 , 12:43 Spausdinti

Paroda, priversianti naujai pažvelgti į senovines fotografijas​

Paroda „Požiūris į senovinę fotografiją“ Fotografijos muziejuje (Vilniaus g. 140, Šiauliai) veiks iki rugsėjo 18 d.

Parodos autoriai: Maurizio Anzeri (IT / UK), Dovilė Dagienė (LT), Kęstutis Grigaliūnas (LT), Vladislav Krasnoščok (UA), Vitas Luckus (LT), Galina Moskaleva (LT / RU), Saulius Pauktys (LT), Roman Pyatkovka (UA), Igor Savčenko (BY), Gytis Skudžinskas (LT), Pavel Maria Smejkal (SK), Vytautas V. Stanionis (LT), Indrė Šerpytytė (LT / UK).

Parodos kuratorė – Ieva Meilutė-Svinkūnienė

Vieno konceptualiausio Vito Luckaus albumo „Požiūris į senovinę fotografiją“ kūrimo metais buvo prasidėjusi „perestroika“ (pertvarka), o su ja atėjęs „atšilimas“ sudarė sąlygas laisvesnei meninei saviraiškai, atsirado galimybė introspektyviai pažvelgti į istorinius archyvus bei asmeninius albumus ir apmąstyti šį laikotarpį žvelgiant per meninės kūrybos prizmę. Panašiu laiku įsimintinus kūrinius, naudodami senovines fotografijas, sukūrė parodoje pristatomi autoriai: Vytautas V. Stanionis, Saulius Paukštys, Igor Savčenko, Galina Moskaleva, Roman Pyatkovka.

Dar kitaip su senoviniais vaizdais elgiasi XXI a. menininkai. Senovinės fotografijos į menininkų rankas atkeliavo iš sendaikčių turgų (Gytis Skudžinskas, Maurizio Anzeri, Vladislav Krasnoščok), asmeninių šeimos albumų (Dovilė Dagienė), virtualios erdvės (Pavel Maria Smejkal), kitos tikslingai ir itin sistemingai surinktos iš valstybinių archyvų (Kęstutis Grigaliūnas, Indrė Šerpytytė).

Vieni autoriai kritiškai žvelgia į patį vaizdą, jo reikšmę, santykį su realybe, kiti bevardžių vaizdų jūroje ieško juos jaudinančių temų, kurias vėliau sujungia su savomis idėjomis. Kiekvienas autorius deda vis kitus prasminius akcentus ir priverčia žiūrovą susimąstyti apie vaizdo galią, todėl skirtingu laiku, skirtingose vietose ir su skirtingomis intencijomis sukurti atvaizdai parodoje tampa vientisu tinklu, ima komunikuoti tarpusavyje ir užmezga dialogą su žiūrovu.

Fotografo V. Luckaus (1943–1987) našlė Tania Luckienė-Aldag 2015 m. menininko fotografinio archyvo dalį padovanojo Šiaulių „Aušros“ muziejui. Naujai įsteigtas muziejaus padalinys – Vito Luckaus fotografijos centras – siekia aktualizuoti ir naujai pažvelgti į šio, vieno iš originaliausių Lietuvos fotografų, kūrybinį palikimą.

Parodoje eksponuojami darbai iš Fotografijos muziejaus ir Lietuvos fotomenininkų sąjungos fondų bei autorių asmeninių kolekcijų.

Parodą parėmė Lietuvos kultūros taryba.

Parodos ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra