Paroda Lampėdžiuose apie Vilijampolės šaulius

Autorius: Data: 2012-08-04 , 13:31 Spausdinti

Paroda Lampėdžiuose apie Vilijampolės šaulius

2012 m. rugpjūčio 3 d. V. Kudirkos viešosios bibliotekos Lampėdžių filiale (Romuvos g,. 48) buvusiame Lietuvos šaulių sąjungos nario, miškininko Jono Žebrausko (1906-2002) name, buvo atidaryta paroda „Vilijampolės šauliai 1928–1940“.

Parodos organizatorius Lietuvos sąjūdžio Kauno tarybos pirmininkas, LŠS narys dr. Raimundas Kaminskas pristatė fotografijų ekspoziciją, kuri atsispindi  LŠS 31 Vilijampolės šaulių  būrio, vėliau kuopos (1928-1940) įkūrimo ir aktyvios veiklos istoriją bei vilijampoliečių šaulių likimus. Daugumos tarpukario Vilijampolės šaulių likimai buvo dramatiški, pavyzdžiui, Vilijampolės Vaikelio Jėzaus draugijos amatų mokyklos šaulių būrio vadas lampėdiškis Alfonsas Žebrauskas (1909 – 1987) 1941 m. su kaliniais buvo varomas į Červenę sušaudyti, bet NKVD surengtų masinių žudynių metu liko gyvas ir išsekintas sugrįžo į Lietuvą.

Parodos globėjas ir rėmėjas Lietuvos teisininkų draugijos Kauno skyriaus vicepirmininkas Vygaudas Molis  prisiminė savo tėvą šaulį Stasį Molį (1900-1960), kuris priklausė Vilijampolės šaulių būriui ir atkreipė dėmesį į  jaunimo pilietinį-patriotinį ugdymą.

Parodos atidaryme dalyvavo dim. plk. Zenonas Vegelevičius, kuris atkreipė dėmesį į šiuolaikinio jaunimo įpilietinimo problemas. LŠS muziejaus direktorius Vytautas Zenkus pasakojo apie LŠS įkūrimo istoriją, pristatė kai kuriuos LŠS muziejaus eksponatus, apdovanojimus, Šaulių sąjungos išeivijos (JAV) vėliavą. ir dovanojo bibliotekai keliolika LŠS žurnalų „Trimitas“ bei knygą apie Lietuvos šaulių sąjungos istoriją. Lampėdžių bendruomenės centro nariai prisiminė Joną Žebrauską kaip šiltą, dalykišką ir patriotišką asmenybę.

Paroda „Vilijampolės šauliai 1928-1940“ bus eksponuojama Vilijampolės bibliotekose ir mokyklose. Organizatoriai dėkojo parodos informaciniams šaltiniams – Vytauto didžiojo karo muziejui, Kauno apskrities archyvui., Kauno apskrities viešosios bibliotekos Senųjų ir retų spaudinių skyriui.

Lampėdžiai – Kauno miesto dalis dešiniajame Nemuno krante, į vakarus nuo Vilijampolės seniūnijos, pačiuose Kauno miesto vakaruose. Iki Pirmojo pasaulinio karo ši vieta vadinosi Antraisiais Veršvais. 1933 m. Lampėdžiai tapo Lietuvos kurortu. Lampėdžiuose yra kauniečių mėgiamas miško parkas.

Lietuvos Sąjūdžio Kauno tarybos informacijos biuras

Parodos ,Komentarai

traffix.lt

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra