Paroda „KAS TU ESI“ Pasvalio Lėvens pagrindinėje mokykloje

Autorius: Data: 2016-02-08 , 15:28 Spausdinti

Paroda „KAS TU ESI“ Pasvalio Lėvens pagrindinėje mokykloje

Vlada ČIRVINSKIENĖ, Pasvalio Lėvens pagrindinės mokyklos mokytoja metodininkė

Pasvalio Lėvens pagrindinėje mokykloje sausio mėnesio pabaigoje buvo eksponuojama paroda

„Kas tu esi“. Šios parodos organizatoriai: Lenkijos institutas Vilniuje ir Pasvalio Lėvens pagrindinė mokykla.

Paroda „Kas tu esi“ atskleidžia praktinę ir šiuolaikinę patriotizmo reikšmę. Jos pavadinimas – eilutė iš Władysławo Bełzos „Lenkų vaiko katekizmo“, populiaraus eilėraščio, kurį deklamuoja jau kelios lenkų kartos. Šis eilėraštukas yra paprastas ir skambus, bet kartu patetiškas, nesuprantamas šiuolaikiniams vaikams ir nederantis prie pasaulio, kuriame jie gyvena. Parodos autoriai sąmoningai vengia pakilios nuotaikos. Jie nori parodyti šiuolaikinio patriotizmo veidą, kad meilė tėvynei ir savo tautai, socialinių ryšių ir kultūrinio bendrumo jausmas jungiasi su atvirumu kitoms kultūroms ir visuomenėms. Patriotizmas – sudėtinga sąvoka: Ar jis tolygus nacionalizmui? Ar šiais laikais jis nėra atgyvena? O gal įgauna kitą reikšmę, skleidžia naujas vertybes ir idėjas? Į šiuos klausimus atsako paroda – išmoningai, šmaikščiai, paprastai, suprantamai vaikui, be perdėto jausmingumo ir bereikalingo patoso. Juk mes visi norėtume gyventi pasaulyje, kuriame viešpatautų parodos autorių demonstruojamos vertybės.

Parodos autoriai:


Joanna Olech – tekstų autorė, turinti grafikės išsilavinimą (Varšuvos dailė akademija). Daugelio knygų vaikams ir jaunimui autorė. Rašo straipsnius apie vaikų literatūrą leidiniuose „Tygodnik Powszechny“, „Rzeczpospolita“, „Nowe Książki“ ir „Gazeta Wyborcza“. Nuo 2007 metų – Tarptautinės vaikų ir jaunimo knygos tarybos (IBBY) Lenkijos skyriaus valdybos narė. PWN leidžiamų lenkų kalbos vadovėlių gimnazijoms bendraautorė. Lenkijos kino meno instituto ekspertė.
Edgar Bąk – iliustracijų autorius, grafikas. Kuria grafinį ir žurnalų dizainą, tinklalapius, plakatus. Bendradarbiauja su kultūros institucijomis – centru „Sinfonia Varsovia“, Lodzės meno muziejumi, Adomo Mickevičiaus institutu, Vroclavo BWA, Varšuvos naujuoju teatru ir kt. Už grafiką pelnė daugelį Lenkijos ir užsienio apdovanojimų: Society of Publication Designers New York Merit Award 2012, Reklamos kūrėjų klubo du aukso, vieną sidabro ir keturis bronzos medalius, „Ausinę Chimerą 2009“ ir kt.

 Paroda buvo pristatyta Pasvalio Lėvens pagrindinės mokyklos ir jos skyrių bendruomenei: mokytojams, mokiniams ir tėvams.  Parodą aplankė miesto bendruomenė, Pasvalio trečiojo universiteto studentai.  Visiems lankytojams  moderni ir šiuolaikiška  paroda suteikė daug pamąstymų  bei ieškojimų  atsakymo savyje  į klausimą – kas aš esu?

Nuoširdžiai dėkojame Lenkijos institutui Vilniuje, jų darbuotojams bei gerb. p. Annai Pilarczyk – Palaitis  už malonų bendradarbiavimą, kuris prasidėjo nuo  konkursų „Rūpinamės  1863 m. sukilimo paveldu”  bei „Pamoka apie Lenkiją“ ir „Kelionės po Lenkiją“.  Manau kad mūsų maloni bendrystė ir toliau tęsis dalyvaujant įvairiuose projektuose, konkursuose bei parodų pristatymais.

Parodos ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra