Paroda apie Tilžės bažnyčią

Autorius: Data: 2016-04-28 , 10:22 Spausdinti

Paroda apie Tilžės bažnyčią

Emilija Algaudė BUKONTIENĖ, Kraupiško (Uljanovo) vidurinės mokyklos mokytoja

Didžiąją savaitę, ketvirtadienį, kai visas krikščioniškasis pasaulis ruošėsi šv. Velykoms – gražiausiai kalendorinei pavasario šventei, Tauragės kultūros rūmų fojė buvo atidaryta Eugenijaus Skipičio fotografijų paroda „Tilžės bažnyčia lietuvių bendruomenės gyvenime“.

Tilžės bažnyčia. Eugenijaus Skipičio nuotr.

Į parodos atidarymą atvyko Lietuvos Respublikos konsulato Sovetske laikinasis vadovas prof. Bronius Makauskas, konsulato sekretorė Anžela, Tilžės Kristaus Prisikėlimo parapijos klebonas Anupras Gauronskas. Svečius pristatė ir ekspoziciją apibūdino Tauragės kultūros centro direktoriaus pavaduotojas Eugenijus Šaltis. Eugenijus Skipitis – žurnalistas, poetas, eseistas, fotografas, juodai baltose fotografijose užfiksavęs Tilžės bažnyčią, kleboną, atliekantį pareigas, Tilžės lietuvių bendruomenę.
Apie klebono veiklą ir autoriaus fotografijas kalbėjo prof. Bronius Makauskas. Sveikinimo ir padėkos žodžius tarė Tauragės savivaldybės mero pavaduotoja Aušrinė Norkienė, Tauragės kultūros centro direktorius Virginijus Bartušis, Tauragės krašto muziejaus direktorius Romas Vaitkus, laikraščio „Tauragės kurjeris“ bendrovės direktorius Renaldas Malychas, Tauragės Birutės Baltrušaitytės viešosios bibliotekos direktorius Sigitas Kancevyčius.
Tilžės Kristaus Prisikėlimo parapijos klebonas Anupras Gauronskas papasakojo apie savo darbą Karaliaučiaus krašte (Kaliningrado srityje), kur dirba nuo 1989 m.: iš pradžių Karaliaučiaus (Kaliningrado) Šv. Šeimynos parapijos bažnyčioje, vėliau nuo 2000-ųjų – Tilžėje. Prisiminė, kaip buvo statoma nauja bažnyčia ir buriama lietuvių bendruomenė.
Klebono Dievo liudijimas apima ne tik Tilžę, bet ir Skaisgirius (Bolšakovą), Ragainę (Nemaną), Gastas (Slavską), Lazdynus (Krasnoznamenską). Klebonas A. Gauronskas aukoja šv. Mišias, palydi į paskutiniąją kelionę mirusiuosius, sutuokia jaunavedžius, krikštija parapijiečius. Kalbėtojas pasidžiaugė, kad pastoraliniame darbe turi padėjėją vikarą Milošą Krakovskį, slovakų kilmės kunigą. Jam padeda Šv. Mergelės ir kankinės Kotrynos kongregacijos seserys vienuolės Liudmila ir iš Seinų krašto kilusi Maksimalijana Henrika.

Parodos atidarymo Tilžės bažnyčioje dalyviai (iš kairės): prof. Bronius Makauskas, l. e. konsulo pareigas Lietuvos Respublikos konsulute Tilžėje (Sovetske), kun. Anupras Gauronskas, kultūrologė Giedrė Skipitienė ir parodos autorius Eugenijus Skipitis. Organizatorių nuotr.

Eugenijus Skipitis, kalbėdamas apie eksponuojamas nuotraukas, sakė, kad bažnyčia – tai vieta, kur išgyvename Dievo artumą, tai sudėtinė mūsų visuomenės kultūros dalis. Tilžės bažnyčioje galima pasidžiaugti klebono A. Gauronsko skleidžiama Dievo šviesa, o tą dvasios spindesį stengtasi užfiksuoti dvidešimt penkiose nuotraukose iš Tilžės lietuvių bendruomenės ir bažnyčios gyvenimo.

„Voruta“, Nr. 4 (822), 2016 m. balandžio 30 d., p. 2.

Fotografija Fotomenininkai Mažoji Lietuva ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra