Paroda apie senąjį Kraupišką ir dabartinį Uljanovą

Autorius: Data: 2017-01-04 , 09:21 Spausdinti

Paroda apie senąjį Kraupišką ir dabartinį Uljanovą

Nuotraukose – renginio svečiai.

Emilija Algaudė BUKONTIENĖ, Karaliaučiaus Uljanovo (Kraupiško) vidurinės mokyklos mokytoja, www.voruta.lt

Kaliningrado (Karaliaučiaus) Friedlando vartų muziejuje atidaryta paroda „Pasivaikščiojimas po senąjį Kraupišką“. Tai pirmoji tokia paroda šiame muziejuje apie Nemano (Ragainės) rajono gyvenvietę.

Friedlando vartai – vieni iš septynerių miesto vartų, pastatyti 1862m. Kelias pro juos vedė į Friedlandą (dabar Pravdinskas), nuo jo vartai ir gavo šį vardą. Tai buvo vieni tvirčiausių neogotikinio stiliaus miesto vartų. Dabar juose jau antrą dešimtmetį veikia muziejus.

Prieš parodos atidarymą pažiūrėjome filmą apie senovinį Kionigsbergą, virtualioje erdvėje tarsi pasivaikščiojome senojo miesto gatvėmis, pamatėme įžymias jo vietas. Paroda veiks du mėnesius.

Į parodos atidarymą atvyko nemažas būrys svečių: Uljanovo (Kraupiško) vidurinės mokyklos mokytojai, miestelio bendruomenės nariai, svečiai iš Vokietijos, Lietuvos Respublikos konsulato Sovetske konsulas Bronius Makauskas, Sovetsko muziejaus direktorė Anželika Špiliova, kraštotyrininkų klubo nariai, jo pirmininkas Aleksėjus Borisovičius Glubin, Kaliningrado srities lietuvių kalbos mokytojų asociacijos pirmininkas Aleksejus Bartnikas, Atominės elektrinės atstovai ir kt.

Parodą pristatė Friedlando vartų muziejaus direktorė Marina Aleksandrovna Jadovaja ir papasakojo, kaip kilo mintis suruošti tokią parodą, kuri leidžia susipažinti su gyvenviete, pamatyti ikikarinį Kraupišką nuotraukose ir atvirutėse.

Mokyklos direktorius Jurij Leontjevič Uzercov sakė, kad parodos atidaryme malonu matyti gerus draugus ir svečius. Paroda skirta Kaliningrado srities 70-čiui, 35-osioms Uljanovo (Kraupiško) vidurinės mokyklos kraštotyros muziejaus ir 655-osioms Kraupiško (Uljanovo) metinėms. Mokyklos muziejus įkurtas 1981m., kai mokykla šventė 35-ąsias metines. Tai I-asis toks muziejus srityje. Jis užima keturias nedideles sales, kiekvienoje jų eksponuojami buities daiktai, fotonuotraukos, dokumentai, atsiminimai. Muziejuje gausu medžiagos ne tik apie Kraupiško (Uljanovo) apylinkę, bet ir apie kiekvieną Kaliningrado srities (Karaliaučiaus krašto) miestą ar gyvenvietę. Muziejus nuolat papildomas naujais eksponatais, rengiamos parodos, ekskursijos, kiti renginiai.

Friedlando vartų muziejaus direktorė Marina Aleksandrovna sakė, kad Uljanovo (Kraupiško) vidurinės mokyklos direktorius J. Uzercov myli ir žino savo krašto, kur susilieja dvi didžiosios kultūros istoriją. Uljanovo (Kraupiško) vidurinė mokykla neseniai atšventė savo 70-ąjį jubiliejų, tai viena geriausių srities kaimo mokyklų. Joje jau devynioliktus metus veikia lietuvių kalbos ir etnokultūros fakultatyvas.

Parodos atidarymo proga išleisti bukletai „Istorinė Kraupiško-Bratenšteino-Uljanovo gyvenvietės kronika“, kurioje paminėtos svarbiausios Kraupiško apylinkės datos nuo 1352 iki 1947 metų ir laukiama kronikos tęsinio, „Uljanovo vidurinės mokyklos istorijos kraštotyros muziejus“, atvirukas ir magnetukas su Kraupiško vaizdais. Jų gali įsigyti ir parodos lankytojai.

Mokyklos direktorius J. Uzercov dėkojo už parodą Friedlando vartų muziejaus direktorei Marinai Aleksandrovnai ir visiems, kurie padėjo organizuoti parodą. Nuoširdžią padėką tarė Atominės elektrinės direkcijai už paramą ruošiant kokybiškas fotonuotraukas, eksponuojamas parodoje.

Mažoji Lietuva , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra