Paroda „Pražydęs Vilnius“

Autorius: Data: 2011-11-28 , 13:28 Spausdinti

Kviečiame į Vytauto Babelio parodą „Pražydęs Vilnius“, kuri eksponuojama Lietuvos Žinijos 2-jame aukšte, mažojoje salėje. Ji vyks iki 2011 m. gruodžio 3 d.

Paskui perkeliama į Riomerio universitetą.

Internetinis aprašas:

www.fineartamerica.com/events/1-bloomed-vilnius.html

***

Visi žinome, kad Vilniaus senamiestis – UNESCO saugojamas kultūros paveldo objektas. Šventyklų bokštai stiebiasi į dangų lyg žmonių žvilgsnių, nukreiptų į amžinybę, atspindžiai. Žynys Lizdeika pranašavo, kad Vilnius bus miestas, kurio niekas neįveiks. Bet Vilnius degė, buvo griaunamas savų ir svetimų. Tad kalbėta apie dvasinį žmogaus ryšį su Amžinybėje išlikusiais gamtos dėsniais.

Ir tik tiek, kiek žmonių veikla pritampa prie jų, tiek ir turime kultūros vertybių. Man „Pražydęs Vilnius“ – tai „Pražydusi tiesa“, kurios niekas niekada negali sugriauti. Tai ir stengiuosi parodyti“, – V. Babelis

***

Savo parodą paskyriau pasaulio Kultūros dienai (balandžio 15 d.), tuo norėdamas prisidėti prie Nikolajaus Rericho 1935 m. paskelbto kreipimosi į pasaulio tautas dėl kultūros vertybių apsaugos nuo barbarų karo ir taikos metu. Tuo remiantis balandžio 15 d. buvo pradėta minėti kaip Kultūros diena.
Bet kultūra yra sudėtinis žodis, reiškiantis dangaus garbinimą. Į ją neįeina sąmonės tamsos pagimdytas biaurumo ir savęs pasigarbinimo kultas, pripildęs visą žemąjį, fiziologinį eterį. Tai atitinka graikų Pandorą, kuri išreiškia akinantį blogį pridengtą gėrio skraiste. Pati kultūra visada yra, nepriklausomai nuo sąmonės veiklos, o antikultūrinė veikla visada atsisuka prieš savo kūrėjus neišsprendžiamomis problemomis (vadinamaisiais iššūkiais).

Teigiu, kad reikia, jog geros valios žmonės jungtųsi 365,25 kultūros dienoms metuose, kad barbarams, prisidengusiems kultūros vardu, nebeliktų galimybių veikti.

Šiam tikslui kuriu fotografijų ciklą „Pražydęs Vilnius“, kur stengiuosi Vilniaus senamiestį, kaip UNESCO saugomą kultūros paveldą pateikti žydinčios gamtos fone.

***

Apie autorių

Vytautas Babelis gimė Vilkaviškyje. Tapybos pleneruose dalyvauja nuo 1979m. Surengė 14 autorinių parodų.2006 m. jam suteiktas meno kūrėjo vardas. 2009-2010 m. dalyvavo internetiniame „Saatchi showdown“ konkurse, kur 12 jo paveikslų pateko į favoritų 50-ukus.2009 m. priimtas į tarptautinę menininkų sąjungą „ARS NOVA Suisse“.

Priklauso Vilniaus menininkų draugijai „Plekšnė“.

Fotografuoja nuo 1964 m.

Parodos „Pražydęs Vilnius“ visi kadrai fotografuoti du kartus su plačiajuosčiu „Pentacon“. Atspaudai daryti ant drobės „Torino“, pigmentiniai dažai, galima didinti iki h=103 cm.

vytautas.babelis@gmail.com, mob.: 8644 710 73

Maloniai kviečiame

Parodos , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra