Paroda „Nuotraukos iš Vilijampolės geto“

Autorius: Data: 2012-09-24 , 09:49 Spausdinti

2012 m. rugsėjo 21 d. Lietuvos žydų genocido dienai atminti Lietuvos Sąjūdžio Kauno taryba kartu su asociacija „Kovo 11-osios gatvės bendrija“ Vilijampolėje, prie buvusių geto vartų organizavo parodą „Nuotraukos iš Vilijampolės geto“.

Parodoje buvo eksponuojamos nuotraukos iš žydų gyvenimo, padarytos prieš iškeliant juos gyventi į Kauno getą ir to laikotarpio dokumentai. Parodos atidaryme dalyvavo Lietuvos Sąjūdžio Kauno tarybos pirmininkas dr. Raimundas Kaminskas, Kauno m. savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Vygaudas Molis, Dainavos seniūnas Alvydas Malinauskas, Vilijampolės seniūnas Algimantas Mickevičius, Vilijampolės gyventojai.

Parodos atidarymo kalboje R. Kaminskas pabrėžė, kad geto istorija yra Kauno ir Lietuvos istorija, kurią turime prisiminti, įvertinti ir atiduoti tinkamą pagarbą visiems žydams, ypač tiems, kurie prisidėjo prie Lietuvos valstybės kūrimo. R. Kaminskas pasiūlė aiškiai įvertinti nacių ir sovietų kolaborantus ir jų žalą Lietuvos valstybei ir visuomenei. Parodos atidaryme Dainavos seniūnas A. Malinauskas pristatė eksponatus, kuriuos rado pas vilijampoliečius.

Su paroda galima susipažinti Vilijampolės seniūnijoje, vėliau ji apkeliaus Vilijampolės ir Šilainių mokyklas.

Lietuvos Sąjūdžio Kauno tarybos informacijos biuras

Dėl papildomos informacijos kreiptis:

kaunosajudis@gmail.com

Parodos , , , , , , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra