Parodų ciklas „Istorija Atmintis Dabartis“

Autorius: Data: 2012-09-10 , 08:14 Spausdinti

2012 m. gegužės 20 d. (sekmadienį) 15.00 val. Kauno įvairių tautų kultūrų centre (Šv. Gertrūdos g. 48, Kaunas) vyko parodos „Litvakų rabinų portretai“ iš parodų ciklo „Istorija Atmintis Dabartis“ atidarymas.

Litvakų rabinų kolekcija, rinkta ir tapyta ne vienerius metus yra unikali, ir vienintelė šiuo metu pasaulyje. Lietuvoje kalbant apie Lietuvos žydus, visuomet minimas Holokaustas, netektys, skaičiai, procentai, aukos.

Kauno žydų religinės bendruomenės nuomone, kad suvokti, ką praradome ir ko netekome, turime pažinti ir sužinoti. Todėl šio projekto tikslas yra supažindinti visuomenę su išlikusiu Lietuvos žydų kultūros paveldu ir iš naujo atkuriamu.

Pimoji ciklo paroda supažindina su Lietuvos žydų religinių bendruomenių mokytojais – rabinais, kurie gyveno Lietuvoje iki Antrojo pasaulinio karo. Parodoje pristatomų rabinų likimai įvairūs – vieni nugyveno ilgą ir garbingą gyvenimą, kitų likimas tragiškas.

Paroda veikė iki birželio 3 d.

************************

Parodos „Pasakojimai apie Rabinus“ atidarymas – liepos 1 d. (sekmadienį) 15.00 val. Kauno įvairių tautų kultūros centre.

Ji veikė iki liepos 31 d.

************************

Rugsėjo 9 d. (sekmadienį) 15.00 val. Kauno Choralinė sinagogoje „Ohel Jakov“ (E. Ožeškienės g. 13, Kaunas) atidaryta trečioji ir paskutinė paroda „Žydų ritualinis menas“ iš ciklo „Istorija. Atmintis. Dabartis“.

Parodos atidarymo metu buvo pristatyti sinagogose naudoti ritualiniai objektai – Toros ritinio papuošalai, kidušinės taurės, chanukinės žvakidės, Aron Kodešas (altorius), Aron Kodešo užuolaida, Toros užvalkalas – Toros mantija, Talmudai ir maldaknygės.

Žydų ritualinio meno eksponatai, kad ir fragmentiškai, bei negausiai mus iš turtingos praeities pasiekią, papildydami vieni kitus, padeda įsivaizduoti, koks buvo žydų ritualinis menas Lietuvoje.

Parodos organizatoriai: Kauno žydų religinė bendruomenė

Rėmėjai: Lietuvos Respublikos Kultūros ministerija

Parodas pristatė žydų kultūros tyrinėtoja Asia Gutermanaitė

Parodu plakatas_2012

Kauno žydų religinės bendruomenės vadovo padėjėja Kristina Mačiulaitytė, tel: 8682 38752

Nuotraukose:

1. Parodų plakatas

2. Parodos „Litvakų rabinų portretai“ atidarymas (Andriaus Aleksandravičiaus nuotr.)

3. Įvairių tautų kultūros centras Kaune

Žydai , , , , , , , , , , , ,Komentarai

traffix.lt

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra