Paroda „Gustavas Klimtas – moderno kūrėjas novatorius“

Autorius: Data: 2012-09-11 , 09:05 Spausdinti

2012 m. rugsėjo 13 d. (ketvirtadienį) 17.30 val.Adomo Mickevičiaus viešosios bibliotekos Parodų salėje (Trakų g. 10, II a.) atidaroma paroda „Gustavas Klimtas – moderno kūrėjas novatorius“, skirta dailininko 150-osioms gimimo metinėms.

Dalyvauja: Austrijos Respublikos ambasadorius Lietuvoje J. E. dr. Helmut Koller, menotyrininkė Nijolė Nevčesauskienė

Gustavas Klimtas (Gustav Klimt) (1862-1918) įkūnija moderno epochą, kuri mus jaudina ir žavi iki šiol.

Ryškiausius pėdsakus menininkas paliko Vienoje, kur kartu su tokiais bendraminčiais, kaip Josefas Hofmanas (Josef Hoffmann), Otas Vagneris (Otto Wagner), Josefas Maria Olbrichas (Joseph Maria Olbrich), Richardas Gerstlas (Richard Gerst), Egonas Šylė (Egon Schiele) ir Oskaras Kokoška (Oskar Kokoschka), apie 1900-uosius formavo amžių sandūros meną. 2012 metais minimos Gustavo Klimto 150-osios gimimo metinės. Šie metai, kurių pagrindinis moto yra „Gustavas Klimtas ir moderno pradžia“, Vienoje buvo paskelbti Klimto metais.

19-ojo ir 20-ojo amžių sandūroje Viena-Austrijos-Vengrijos imperijos sostinė ir monarchų rezidencija – buvo vienas iš dvasinių Europos centrų, kaip Paryžius, Miunchenas ir Londonas. 1910 metais tai buvo penktasis pagal dydį pasaulio miestas, kuriame gyveno apie 2 milijonai gyventojų. Čia klestėjo vaizduojamasis menas, literatūra, muzika, architektūra ir mokslas, o naują meninę kryptį įkūnijantys genialūs kūriniai buvo kaip niekada anksčiau gausūs. Gustavo Klimto kūryboje unikaliai atsispindi jo kelias nuo istorizmo, kuris buvo būdingas Ringštrasėje praleistam laikotarpiui, iki pirmųjų abstrakcionizmo apraiškų. Pristatomoje parodoje apžvelgiami atskiri Klimto kūrybos etapai, atkreipiant lankytojų dėmesį į svarbiausius jo kūrybinio palikimo bruožus.

Parodos organizatoriai: Austrijos ambasada ir Adomo Mickevičiaus viešoji biblioteka

Parodą kviečiame lankyti iki rugsėjo 22 d.

Rūta Skorupskaitė, Adomo Mickevičiaus viešosios bibliotekos kultūrinių renginių organizatorė, Trakų g. 10, Vilnius, tel. 85 261 8520, el. p.: ruta.skorupskaite@amb.lt, www.amb.lt

Adomo Mickevičiaus viešoji biblioteka , , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra