Paremkime Jono Kačerausko knygos „Blaivystė Lietuvoje. Istorija ir dabartis“ leidybą

Autorius: Data: 2013-01-21 , 11:24 Spausdinti

GEROS VALIOS ŽMONĖMS

Nežiūrint ekonominės krizės, svaigalų vartojimas (alkoholinių gėrimų, rūkalų ir kt.) plinta, ypač jaunimo tarpe, žalojamas ir naikinamas tautos gyvybingumo fondas. Blaivybės organizacijų veikla dėl lėšų stokos susilpnėjusi. Masinės informacijos priemonės apie blaivaus gyvenimo pranašumą mažai mini.

Parengiau spaudai knygą „Blaivystė Lietuvoje. Istorija ir dabartis“, apie kurią gerai atsiliepė akademikai Algimantas Marcinkevičius ir Antanas Tyla, doc. dr. Aurelijus Veryga ir Andrius Stasiukynas ir kiti. Knyga sumaketuota. Tikslas – sužadinti visuomenės aktyvumą, kad vaikai, jaunimas augtų, gyventų sveikai. Blaivystės Sąjūdis lėšų nebegauna. Knygai išleisti trūksta apie 15 tūkst. litų. Knyga leidžiama Vyskupo Motiejaus Valančiaus Blaivystės Sąjūdžio vardu. Jau antri metai, kai knyga parengta spaudai, tačiau dėl lėšų stokos išleisti negalima. Parėmė Vilniaus m. savivaldybė ir keli privatūs asmenys.

Maloniai kreipiuosi į Jus, tikėdamas, kad Jūs suprasite, jog vaikai, jaunimas, jaunosios kartos ateitis – visų geros valios žmonių reikalas ir rasti galimybę, pagal išgales knygos leidybą paremti.

Prašyčiau pinigus pervesti į Vyskupo Motiejaus Valančiaus Blaivystės Sąjūdžio sąskaitą AB “Swedbank” atsisk. sąsk. Nr. LT517300 0100 0245 1201 organizacijos kodas 190767482, nurodant paskirtį: “Jono  Kačerausko knygos Blaivystė  Lietuvoje” , taip pat nurodyti savo vardą, pavardę (organizaciją). Rėmėjai bus įvardyti knygoje.

Pagarbiai,

Jonas Kačerauskas, Minties g. 48 – 27, LT-09220Vilnius, Tel. + 370 5 2799623, el. p.  linute@ktl.mii.lt

                            Lietuvos Sąjūdžio Vilniaus miesto tarybos

                                                   KREIPIMASIS

                                Dėl Jono Kačerausko knygos leidybos

                                                        Vilnius, 2013 01 16

                                                  Vilniaus Sąjūdžio taryba

Žinodama, kad Lietuva yra tarp labiausiai girtaujančių pasaulio valstybių.

Primena, kad praeitos kadencijos Seimas 2012 gruodžio mėnesį panaikino alkoholinių gėrimų reklamos draudimą.  Tai pats blogiausias nuo 1990 m. Kovo 11 dienos Seimo priimtas sprendimas.

Atkreipia dėmesį, kad alkoholio industrija investuoja milžiniškas lėšas svaigalų,  ypač jaunimui, gamybai ir reklamai.

Konstatuoja, kad 1 litas įplaukų  į biudžetą iš alkoholio verslo pareikalauja  5 litų biudžeto išlaidų alkoholizmo pasekmių gydymui ir likvidavimui,  atneša didžiulius moralinius pergyvenimus, sielvartą alkoholizmo aukoms, jų šeimų nariams, artimiesiems ir valstybei.

Vilniaus Sąjūdžio taryba pritaria Jono Kačerausko iniciatyvai blaivinti Lietuvą. Prašo paremti, vieno iš Vyskupo Motiejaus Valančiaus Blaivystės Sąjūdžio kūrėjų, Jono Kačerausko spaudai parengtos knygos “Blaivystė Lietuvoje. Istorija ir dabartis” leidimą. Inžinierius Jonas Kačerauskas taip pat yra keletos knygų autorius ir publikuoja daug straipsnių žiniasklaidoje.

Tarybos pirmininkas L. Kerosierius

Atsakingasis  sekretorius A. Budriūnas

Tarybos socialinės ir ekonomikos grupės vadovė  R.  Jakučiūnienė

Tarybos nariai: G. Adomaitis, A. Akelaitis, A. Ambrazas, G. Araminaitė, K. Balčiūnas, A. Barysas, S. Boreika, A. Budriūnas, J. Česnavičius, P. Dirsė, S. Eidukonis, P. Girdzijauskas, P. Gvazdauskas, R. Jakučiūnienė, L. Kerosierius, J. Kuoras, S. Makauskienė, A. Markūnienė, H. Martinkėnas, V. Masikonis, K. Milius,  J. Parnarauskas, F. Petkus, B. Raila, P. Rutkauskas, G. Ruzgys, R. Simonaitis, A. Skaistys, K. Staniulevičius, L. Šalavijienė, J. Šaulys, L. Tamkevičienė, L. Veličkaitė, K. Vidžiūnas, R. Vilimienė, B. Zaviša, S. Žilinskas

Pasiteiravimui: Gedimino pr. 1, Sąjūdis, Vilnius. Telefonai A. Budriūnas: +370 673 95837,  L. Kerosierius: +370 5 231 8111, P. Rutkauskas: + 370 699 37691, el. paštas: vilnius@sajudis.com,  www.sajudis.com

Uncategorized , , , , , , , , ,Komentarai

traffix.lt

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra