Pareiškimas dėl veiklos prieš Nepriklausomą Lietuvos valstybę sustabdymo

Autorius: Data: 2011-03-29, 15:11 Spausdinti

LR Prezidentei Daliai Grybauskaitei, LR Seimo pirmininkei Irenai Degutienei, LR Ministrui pirmininkui Andriui Kubiliui

2011–03–17

PAREIŠKIMAS

Dėl veiklos prieš Nepriklausomą Lietuvos valstybę sustabdymo

Lietuvai vaduojantis iš sovietinės okupacijos ir skelbiant Nepriklausomybės atstatymą 1990 m., Lenkija vadavosi iš sovietinės įtakos, tuo metu abejų valstybių santykiai buvo tolerantiški, interesai bendri. Tačiau vėliau prieš Lietuvos valstybingumą pradėjo veikti sovietiniai – lenkiškieji autonomininkai, Lenkija nepripažino Rytų Lietuvos okupacijos 1920 m., nenori prisiminti žiauriausiojo lietuvybės persekiojimo okupuotoje Rytinėje Lietuvoje. Šiandien Lenkų rinkimų akcija Lietuvoje rengia provokacijas prieš Lietuvos valstybę, pilietinį lietuviškąjį švietimą , kaltina Lietuvą prasimanyta lenkų diskriminacija, šmeižia Lietuvą tarptautinėje arenoje. Visa tai remia ir organizuoja Lenkijos Užsienio reikalų ministerija, kai kurios nacionalistinės Lenkijos organizacijos, Lenkijos ambasada Vilniuje, viešina laikraštis „Kurier Wilenski“ ir kita lenkiškoji žiniasklaida. Į šią antivalstybinę veiklą jau seniai kreipia dėmesį Lietuvos mokslo, visuomenės veikėjai, Seimo nariai: yra pareiškimai, straipsniai spaudoje, atskleidžiant neteisėtą Lenkų rinkimų akcijos, pačios Lenkijos poziciją.

Nors ir esame bendroje ES, būtina ginti ir saugoti Lietuvos valstybingumą, todėl reikalaujame, kad:

1. Lietuvos gyventojai, laikantys save lenkais, turi būti tautine bendrija (kaimynystėje esanti jų tautinė valstybė, tad jie nėra jokia tautinė mažuma), tą fiksuoti įstatymu. Juk ir LR Atkuriamojo Seimo akte „Dėl Lietuvos Nepriklausomos valstybės atkūrimo pažymėta, jog Lietuva vadovaujasi 1975 m. ESBO Helsinkyje Baigiamuoju aktu, garantuoja žmogaus, piliečio ir tautinių bendrijų teises.

2. Lietuvos vyriausybė privalo pasirūpinti, kad Lenko kortos, išduotos Lietuvos piliečiams, liudijančios kišimąsi į Nepriklausomos Valstybės reikalus, būtų atšauktos ir ateityje neišdavinėjamos.

3. Kad Lietuvos teisingumo ministerija išregistruotų nacionaliniu – etniniu pagrindu sukurtas ir LR Konstitucijos nesilaikančias partijas: Lenkų rinkimų akciją ir Rusų sąjungą (demokratiniame pasaulyje, Lenkijoje juk nėra vokiečių ar lietuvių partijų, Vokietijoje – turkų, Prancūzijoje – rumunų, arabų ir pan.).

4. Nesilaikančio Visuomenės informavimo įstatymo, klaidinančio visuomenę, vykdančio antilietuvišką, antivalstybinę veiklą, trukdančio visuomenės konsolidaciją laikraštį „Kurier Wilenski“ ir panašius, jų redaktorius perduoti prokuratūros tyrimui.

5. Priimti Sostinės įstatymą, akcentuojant, kad Vilniaus, Konstitucinio miesto, Lietuvos sostinės merą, vicemerus ir stebėtojų tarybą skirtų Seimo skirta Vyriausybė.

Visa tuo būtų sutvirtinti teisėti lietuvių Tautos ir Lietuvos, ES narės, valstybingumo pamatai. Tikimės, kad tai geranoriškai supras Lenkijos Vyriausybė bei visuomenė. Norime, kad abiejų valstybių santykiai būtų tolerantiški ir demokratiški, laikantis tarpusavio pagarbos.

Lietuvos Sąjūdžio tarybos pavedimu pirmininkas Rytas Kupčinskas

Voruta. – 2011, bal. 9, nr. 7 (721), p. 12.

Lietuvos Sąjūdis , , , , , , , , ,Susiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra