Pareiškimas dėl Lietuvos istorijos dėstymo ir dėl lietuviškos abėcėlės bei nelietuviškų rašmenų

Autorius: Data: 2015-10-20 , 16:32 Spausdinti

Pareiškimas dėl Lietuvos istorijos dėstymo ir dėl lietuviškos abėcėlės bei nelietuviškų rašmenų

J.E. Daliai Grybauskaitei – Lietuvos Respublikos Prezidentei,

S. Daukanto a. 3, LT-01122 Vilnius.

Gerb. Loretai Graužinienei – Lietuvos Respublikos Seimo Pirmininkei,

Gedimino pr. 53, LT-01109 Vilnius.

Gerb. Algirdui Butkevičiui – Lietuvos Respublikos Ministrui Pirmininkui,

Gedimino pr. 11,  LT-01103 Vilnius.

Gerb. Audronei Pitrėnienei – Lietuvos Respublikos Švietimo ir mokslo ministrei,

A. Volano g. 2,  LT-01516 Vilnius.

PAREIŠKIMAS

Dėl Lietuvos istorijos dėstymo ir dėl lietuviškos abėcėlės bei nelietuviškų rašmenų.

2015-09-19

TS-LKD Kauno skyriaus LKD bendrijos  konferencija, įvykusi  2015-09-19, nutarė kreiptis į Jus šiuo pareiškimu:

  1. Prieš kurį laiką Lietuvos laisvės kovos sąjūdžio ir kitų visuomeninių organizacijų iniciatyva bendrojo lavinimo vidurinėse mokyklose ir gimnazijose buvo įvesta 18 valandų Laisvės kovų dėstymo programa. Ji įjungta į bendrosios istorijos dėstymo valandas. Tačiau šiuo metu ši programa daugelyje mokyklų  turi ignoravimo tendenciją.  Dėstant istorijos kursą kai kur net visai neužsimenama apie Laisvės kovų herojinę istoriją arba net ji pateikiama negatyviu vaizdu.

 Norint sustiprinti geresnį savo krašto pažinimą, ugdant  mokinių širdyse  ryškesnę patriotinę pilietinę nuostatą, daug kartų buvo kreiptasi ir dėl Lietuvos  istorijos, kaip atskiros disciplinos su baigiamuoju pažymiu įvedimo. Tas klausimas liko lyg užmirštas.

Prašome, kad Laisvės kovų istorija pagal dabar galiojančią programą būtų neintegruojama į istorijos dalyką, o būtų dėstoma kaip atskiras dalykas, kurio pažymys būtų rašomas pagrindinio išsilavinimo pažymėjime ar brandos atestate. To paties prašome ir dėl Lietuvos istorijos dėstymo.

  1. LR Seimo nariai Irena Šiaulienė ir Gediminas Kirkilas, pateikaudamitomaševskininkų reikalavimui, įregistravo Seime Vardų ir pavardžių rašymo dokumentuose įstatymo projektą, kuris reikštų jau nusistovėjusios ir laiko patikrintos mūsų abėcėlės ardymą, suverineteto pažeidimą.

Lietuvių kalba yra konstitucinė vertybė, įtvirtinta 14-uoju Lietuvos Konstitucijos straipsniu kaip valstybinė. Šį straipsnį pakeisti be Tautos referendumo niekas neturi teisės. Valdančiosios daugumos neatsakingas pažadas Lenkijai įvesti asmenvardžių, vietovardžių ir gatvių pavadinimų rašybą lenkiška abėcėle yra neteisėtas, pažeidžiantis LR Konstitucijos 14-jį straipsnį, Valstybinės kalbos įstatymo 19-ąjį straipsnį, prieštarauja 2009-11-06 LR Konstitucinio teismo sprendimui, suteikia privilegijas lenkų tautinei bendrijai ir kelią grėsmę Lietuvos saugumui.

Prašome priimti LR Seimo nario Valentino Stundžio šiuo reikalu įregistruotą įstatymo projektą, atmetant  antikonstitucinius LSDP atstovų pateiktą Vardų ir pavardžių įstatymo projektą ir LLRA parengtus Tautinių mažumų įstatymo projektus, Civilinio kodekso bei Švietimo įstatymo pataisas, iškraipančius Lietuvos vietovardžius, gatvių pavadinimus ir įvedančius regionines lenkų ir rusų kalbas.

    Lietuviško raidyno tarša svetimybėmis, kaip ir vietovardžių bei gatvių pavadinimų rašymas ne valstybine kalba būtų tik pradžia tolimesnių reikalavimų bei nuolaidžiavimų virtinės, vedančios į savo valstybingumo bei teritorinio vientisumo praradimą.

Zigmas Tamakauskas –

Pareiškimo pateikėjas,   867467909, zigmas3604@gmail.com

Šiam pareiškimui pritariame:

Vytautas Balsys – Lietuvos laisvės kovos sąjūdžio štabo viršininkas (867208455)

Meilė Asanavičienė – visuomen. organiz. Lietuvos moterų lyga Kauno skyr. pirmininkė

(868436443 arba 861585053)

Nuomonės, diskusijos, komentarai ,Komentarai

traffix.lt

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra