Paramos paskirstymas veda prie mažųjų laikraščių bankroto

Autorius: Data: 2010-01-10, 07:33 Spausdinti

Ne paslaptis, kad sunkmečio laikotarpiu, laikraščiai išgyvena sunkias dienas – sumažėjo ne tik reklamos apimtys, tačiau padidinus pridėtinės vertės mokestį spaudai nuo 5 iki 19 proc. sudurti galą su galu tapo dar sunkiau.

Lietuvos valstiečių liaudininkų sąjungos pirmininkas mano, kad gelbėjimosi ratą spaudai žadėjusi Vyriausybė, ketinusi skirti 3 min. litų paramos, užmiršo pačius mažiausius – rajoninius ir vietinius laikraščius.

„Akivaizdu, kad skirstant paramą labiausiai pamaloninti buvo didieji – štai UAB „Diena Media News“ valdomiems trims didžiųjų miestų laikraščiams skirta beveik aštuoni šimtai tūkstančių litų, o mažesnioji rajoninė ar vietos spauda priversta tenkintis likučiais arba iš vis negavo paramos“, – sako R. Karbauskis.
LVLS pirmininko nuomone, daugiau nei keista, kad didieji dienraščiai – turintys nemažai prenumeratorių, sulaukiantys didesnių užsakymų iš verslo, remiami labiau, nei vietiniai – kurių kaštai yra nepalyginti didesni. Priešingai nei didieji, mažiausieji laikraščiai neturi galimybės kelti leidinių kainų, nes kaimo žmonės nebegalės jų įpirkti.
Lėšų paskirstymu nėra patenkinta ir Mažeikių rajono laikraščio „Būdas žemaičių“ redaktorė Birutė Šneideraitienė: „Mūsų rajone yra du laikraščiai. Mums paskirta 8 600 Lt, konkurentams beveik 9 kartus daugiau. Nors jų tiražas yra 3 kartus didesnis, mūsų paskaičiavimais jiems dotacijos suma galėjo siekti daugiausiai iki 40 tūkstančių litų. Peršasi išvada, kad arba nesąžiningai užpildytos paraiškos, arba suveikė kitas mechanizmas.“
Pasak redaktorės, tai, kad didžiąją dalį finansavimo „nušlavė“ spaudos gigantai – daugiau nei neteisinga. Taip žlugdomi patys mažiausieji.
 
R. Karbauskio teigimu, „skirtingas paramos paskirstymas atskiruose regionuose – yra ir vietinės rinkos iškraipymas, kuomet vienas, paprastai didesnis laikraštis yra remiamas Vyriausybės, o mažesnysis, besistengiantis konkuruoti su didžiuoju bus priverstas žlugti. Kas gali paneigti, kad tokiu būdu norima užtildyti tuos, kurie turėjo kitą nuomonę ar požiūrį į rajone, Lietuvoje vykstančius procesus.“
Partijos pirmininkas taip pat abejoja ar tokia PVM padidinimo kompensavimo tvarka nebuvo paskirstyta remiantis žiniasklaidos priemonių lojalumu valdantiesiems.

Sena VorutaSusiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra