Paprastas būdas melstis už savo vaikus

Autorius: Data: 2020-03-04 , 08:43 Spausdinti

Paprastas būdas melstis už savo vaikus

„Motinos maldos“ grupelė (vad. tremtinė Laimutė Zigmuntienė) ligonių maldininkių Irutės ir Feliciono namuose. Autorės nuotr.

Vlada ČIRVINSKIENĖ, Pasvalys, www.voruta.lt

Motinos Maldoje – tai maldos grupės, sukurtos moterims, kurios trokšta melstis kartu už savo vaikus, vaikaičius, bei krikšto vaikus.

Krikščionišką – ekumeninį judėjimą „Motinos maldoje“ 1995 m. Anglijoje įkūrė dvi katalikės motinos – Veronika Williams su svaine Sandra – po ilgų maldų supratusios, kad šiuo sudėtingu laikotarpiu Viešpats kviečia jas burti maldai į grupeles už savo ir viso pasaulio vaikus. Jos niekada pačios nereklamavo „Motinų maldoje“ veiklos. Tačiau motinas labai greitai patraukdavo paprastas būdas melstis už savo vaikus. Tūkstančiai tūkstančių nedidelių grupelių veikia beveik visuose pasaulio kampeliuose.

Šis ekumeninis judėjimas, jungiantis visas krikščiones motinas, yra pristatytas Vatikane, Popiežiui Pranciškui.

Pirmoji Lietuvoje maldos grupė susibūrė Kretingoje 2000 metais. Vėliau panašios grupės buvo įsteigtos ir Kaune, Klaipėdoje, Vilniuje. Šiuo metu tokios grupelės plačiai pasklido po Lietuvą. Šiais metais „Motinų maldoje“ judėjimui Lietuvoje sukanka 20 metų. Šis jubiliejus iškilmingai bus paminėtas  liepos mėnesį – Kryžiaus kalno atlaidų metu.

Pasvalyje judėjimo pradininkas buvo Pasvalio Šv. Jono Krikštytojo klebonas Albertas Kasperavičius. 2016 m. rugpjūtį šio judėjimo koordinatore Pasvalyje  buvo paskirta gydytoja Irena Cucėnienė.  Šiuo metu Pasvalyje veikia jau penkios „Motinos maldoje“ grupelės.

Tremtinės Laimutės Zigmunienės vadovaujama grupelė renkasi melstis ketvirtadieniais jos pačios įkurtame Šeimos muziejuje.  Grupelės narės  savo maldas papuošia įsiklausydamos į Viešpatį ir Jo žodžio – Biblijos – skaitymą, giesmėmis, kuriomis pašlovinamas  Jėzus Kristus, Švč. Mergelė Marija bei Rožinio malda.  Maldos yra labai paprastos, tačiau jos atveria maldininkių širdis susitikimui su Jėzumi.

Šios grupelės maldininkės organizuoja įvairius susitikimus: su kraštiete vienuole s. Loreta, Kovo – 11 –osios Akto signataru Algirdu Endriukaičiu,  šios veiklos koordinatore Pasvalyje – gydytoja Irena Cucėniene.

Grupelės  narės didelį dėmesį skiria  ligoniams, ypač savo  grupelės narėms.

Maldininkės šį mėnesį  aplankė savo  grupelės  narę, aktyvią Gyvojo Rožinio maldininkę Irutę, kuri jau ilgą laiką serga. Jos jaukioje namų aplinkoje moterys pasimeldė, nuoširdžiai pabendravo. Visos apsidžiaugė, kad  Irutės sveikata sparčiai  gerėja.

Grupelės vadovė Laimutė visoms papasakojo savo patirtus  įspūdžius iš „Motinos maldoje“ judėjimo susitikimo Biržuose.

Dar kartą pasimeldusios už šių namų šeimininkus: Irutę ir Felicioną bei padėkojusios už dvasingą ir šiltą bendrystę, išvyko į  namus.

O  jų lūpose ir širdyse apmąstant Gavėnios kelią,  tyliai  skambėjo maldos žodžiai:

„Meldžiame Tave, padėk mums visuomet suvokti, kokia svarbi yra mūsų motinystė. Amen.“

Katalikų Bažnyčia , , ,Komentarai

traffix.lt

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra