Panevėžys taps Europos dviračių čempionato sostine

Autorius: Data: 2011-10-14 , 13:07 Spausdinti

2011 m. spalio 14 d. buvo pristatytas 2012 metų Europos dviračių treko čempionatas, kuris kitų metų spalio 19-21 dienomis vyks Panevėžio dviračių treke.

Panevėžio meras Povilas Vadopolas priėmė Europos dviračių sporto sąjungos (UEC) generalinį sekretorių šveicarą Rolandą Hoferį(Roland Hofer) ir Treko komisijos vadovą italą Enriką Dela Kaza (Enrico Della Casa). Taip pat Lietuvos dviračių sporto federacijos (LDSF) vadovus – prezidentą Romualdą Bakutį, administracijos direktorių Antaną Taučių, generalinį sekretorių Vaclovą Šiugždinį.

Svečiai atvyko užmegzti kontaktų ir aptarti Panevėžyje vyksiančio trečiojo Europos dviračių treko čempionato klausimus. Lietuvos dviračių sporto istorijoje tokio aukšto rango čempionatas įvyks pirmąsyk. Jį surengti numatyta kitąmet, baigiantis spaliui. Čempionate laukiama daugiau nei 200 sportininkų, trenerių ir dar kita tiek aptarnaujančio personalo iš 25 valstybių. Elitiniai Europos dviratininkai rungtyniaus Panevėžio „Cido“ arenoje.

Panevėžio mero ir UEC bei LDSF atstovų susitikime dalyvavo ir Europos dviračių treko čempionato organizacinio komiteto vykdantysis direktorius Eugenijus Ivanauskas, Panevėžio TIC vadovė Daiva Tankūnaitė, Panevėžio savivaldybės Sporto ir kūno kultūros centro direktorius Bronislovas Pliavga. Kadangi Savivaldybėje tęsiasi atvirų durų savaitė, mero darbą stebėjo ir Jaunojo Panevėžio mero titulą laimėjęs Tomas Strelčiūnas bei dar keturi gimnazistai.

Ponai R. Hoferis ir E. Dela Kaza puikiai įvertino Panevėžio pramogų areną ir europiniams standartams atitinkantį dviračių treką. „Apie Panevėžį žinojau tik tiek, kad tai miestas tarp Rygos ir Vilniaus. Tačiau atvykęs išvydau puikias sąlygas būsimajam čempionatui, palyginti nedideles kainas ir begalinį žmonių nuoširdumą“, – įspūdžiais pasidalijo UEC generalinis sekretorius R. Hoferis. Jam pritarė techniniais klausimais konsultuojantis E. Dela Kaza: „Pagal savo apimtį ir medieną jūsiškis trekas tinka aukšto rango varžyboms. Čia patogu sportininkams, žiūrovams ir pasaulio žiniasklaidai. Turėsite gerą tarptautinį renginį.“

„Panevėžiečiai turėtų žinoti, kad jų visų indėlis į areną, ypač dviračių treką, – vertinga investicija, didelis miesto turtas, pritraukiantis į Panevėžį sporto pasaulio elitą, tad tribūnos turėtų būti pilnos žiūrovų“, – pareiškė LDSF gen.sekretorius R. Bakutis.

Meras P. Vadopolas juokais pasiūlė R. Bakučiui būti atsakingam už žiūrovų antplūdį. Miesto vadovas užtikrino, kad Panevėžyje keliems šimtams čempionato dalyvių bus sudarytos geros sąlygos gyventi ir rungtyniauti. „Po Europos vyrų krepšinio čempionato sukaupėme vertingą patirtį, kaip organizuoti europinio masto renginius, kaip aptarnauti sportininkus ir priimti aistruolius.“

Mintį tęsdama TIC direktorė D. Tankūnaitė informavo, kad mieste ir rajone dešimties kilometrų spinduliu yra geros sąlygos apgyvendinti daugiau kaip 700 žmonių, daugiausiai ekonominės klasės kambariuose, yra ir du verslo klasės viešbučiai. „EuroBasket 2011“ čempionato metu pajutome, kad Panevėžyje gali būti sėkmingai vystomas sporto turizmas“, – pastebėjo D. Tankūnaitė.

LDSF vadovai negailėjo pagyrimų miesto vadovybei už rugpjūčio mėnesį Panevėžyje gerai organizuotą tarptautinių daugiadienių dviratininkų lenktynių „Baltic Chain Tour“ etapą.

Pats važiavau policijos automobilyje prieky dviratininkų – „valėme“ kelią sportininkams, žavėjausi tiksliu pareigūnų darbu. Viskas pasisekė dėl idealaus atitinkamų tarnybų darbo. Centrines miesto gatves, kuriose pavasarį buvo atsivėrusios duobės, savivaldybei irgi pavyko iki lenktynių sutvarkyti“, – pasidžiaugė meras.

Kaip praneša Elta, Europos dviračių treko čempionatas kainuos apie vieną milijoną litų. Lėšas čempionatui skirs KKSD, Panevėžio miesto savivaldybė ir rėmėjai.

2011 m. spalio 21-23 d. meras P. Vadopolas su R. Bakučiu vyks į Olandijoje, Apeldome vykstančias Europos dviračių treko pirmenybes ir ten pristatys Panevėžį – miestą, kitąmet vėl tapsiantį naujo čempionato sostine.

Gertrūda Rinkūnienė, Mero patarėja ryšiams su visuomene, tel. 501 342, mob. Tel. 8 686 21031, el. pastas: gertruda.rinkuniene@panevezys.lt

Panevėžys , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra