Panevėžyje duris atvėrė modernus transporto praktinio mokymo centras

Autorius: Data: 2014-04-16 , 11:49 Spausdinti

Įvairioms eismo sąlygoms pritaikytos vairavimo aikštelės, mokomaisiais automobiliais aprūpintas garažas, mokomasis logistikos centras – taip atrodo šiandien Panevėžyje atidarytas pirmasis Lietuvoje Transporto sektoriaus praktinio mokymo centras.

 

Centrą atidaręs švietimo ir mokslo ministras Dainius Pavalkis pabrėžė, kad modernioje praktinio bazėje sudarytos sąlygos rengti aukštos kvalifikacijos darbuotojus. „Pastarąjį mėnesį atidarome jau ketvirtą sektorinį profesinio praktinio mokymo centrą, kuriame sutelkta naujausia mokymo įranga, kad atėjusieji mokytis įgytų naujausius darbo rinkos reikalavimus atitinkančius įgūdžius ir sėkmingai įsidarbintų. Ypač svarbu, kad ruošiant darbuotojus dalyvauja ir būsimieji darbdaviai, formuodami užsakymą, padėdami rengti ir įgyvendinti mokymo programas, priimdami praktikoms“, – sako ministras.

 

Pasak Panevėžio profesinio centro direktoriaus Broniaus Sedulos, centras yra pasirašęs bendradarbiavimo sutartis su dauguma Panevėžio regiono transporto, logistikos, prekybos, žemės ūkio įmonių, taip pat su ūkininkais – viso per 50 verslo bendrovių. Darbuotojai rengiami atsižvelgiant į verslo poreikius, įmonės priima mokinius praktikoms, paskui įdarbina.

 

Galės praktikuotis ekstremaliomis vairavimo sąlygomis

 

Transporto sektoriaus praktinio mokymo centras įkurtas daugiau nei 6 hektarų teritorijoje, apie pusę jos užima praktinio  vairavimo mokymo aikštelės. Įrengtos dvi slidžios dirbtinės dangos trasos šiuo metu  vienintelės Baltijos šalyse. Jose mokysis važinėti ne tik lengvųjų automobilių, bet ir   krovininių automobilių, ir autobusų vairuotojai. Būsimi vairuotojai profesionalai galės įgyti reikalingų įgūdžių automobilius valdyti esant sudėtingoms situacijoms, o jau dirbantys – patobulinti žinias.

 

Naujose trasose bus galima mokytis bet kuriuo metų laiku. Įrengta speciali nuokalnė (įkalnė) su „U“ formos posūkiu nuokalnės pabaigoje. Jos paviršius yra daugiau kaip 6% nuolydžio ir nuolat drėkinamas vandeniu. Taip sukuriama pati slidžiausia danga – šlapio ledo imitacija. Čia bus galima mokytis važiuoti, stabdyti važiuojant nuokalne, įveikti posūkį su slidžia danga, pradėti važiuoti įkalnėje.

 

Aikštelėje įrengta horizontali stabdymo zona ir dinaminė plokštė. Jos paviršius irgi nuolat drėkinamas vandeniu, kad susidarytų slidi danga. Be to, čia įrengtos vandens kliūtys (fontanai), kurios  sukuria kompaktišką iki 2 m aukščio vandens sieną. Vairuotojai šioje zonoje gali atlikti įvairius stabdymo pratimus, esant įvairiems transporto priemonės greičiams, taip pat suvokti transporto priemonės greičio įtaką stabdymui ir transporto priemonės valdymui esant įvairioms kliūtims, skirtingai kelio dangai.

 

 

Įrengta mokomoji logistikos bazė

 

Taip pat renovuotas mokyklos pastatas, angarai. Viename angare įrengtas garažas, kitame – krautuvo vairuotojų mokymo bazė, kuriame įkurtas mokomasis sandėlis su įvairių krovinių pavyzdžiais.                                                                                                                             Mokymo centre įrengta ir krovos rampa. Ji skirta ne tik mašinų, bet ir krautuvų vairuotojams mokyti.

 

Naujame centre įrengta ir traktorininkų mokymo bazė.

 

Centre bus galima praktikuotis su naujomis mokomosiomis transporto priemonėmis: krovininiais automobiliais su puspriekabėmis ir priekabomis, autobusais,  lengvaisiais automobiliais, krautuvais, traktoriais. Taip pat  kompiuteriniu vairavimo treniruokliu.

 

 

Centras atviras visiems

 

Šiame praktinio mokymo centre mokysis ne tik  Panevėžio profesinio rengimo centro ir Darbo rinkos mokymo centro moksleiviai, į jį vairuotojus tobulintis galės siųsti visos Panevėžio regiono mokymo įstaigos, verslo įmonės, mokytis vairuoti taip pat galės miesto ir rajono gyventojai.

 

Praktinio mokymo centrą, kurio vertė 19 mln. Lt, panaudodami ES struktūrinių fondų paramą, įkūrė Panevėžio profesinio rengimo centras ir Darbo rinkos mokymo centras.

 

 

Apie sektorinius praktinio mokymo centrus

 

Lietuvoje steigiama per 40 sektorinių profesinio praktinio mokymo centrų, kurie aprūpinami moderniausia praktinio mokymo įranga. Centrai steigiami jau veikiančiose profesinėse mokyklose, jose įrengiant pačią moderniausią praktinio mokymo bazę, kuri padeda kuo geriau pasiruošti profesinei veiklai.

 

Šiuo metu jau veikia 8 sektoriniai praktinio mokymo centrai. Ukmergėje jau atidarytas baldžių centras, Vilniuje – geležinkelio transporto,  Šiauliuose –prekybos, Alantoje – žemės ūkio, Kaune atidaryti keturi centrai: auto transporto ir medžio apdirbimo, maisto technologijų bei viešbučių ir restoranų.

 

 

Švietimo ir mokslo ministerijos

 

Komunikacijos skyrius

Panevėžys , , , ,Komentarai

traffix.lt

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra