Panevėžyje – Afganistane tarnaujančių karių šeimų susitikimas su krašto apsaugos ministre, vaizdo konferencija su kariais

Autorius: Data: 2012-03-03 , 16:14 Spausdinti

2012 m. kovo 2 d. Krašto apsaugos savanorių pajėgų Vyčio apygardos 5-ios rinktinės štabe Panevėžyje surengtame krašto apsaugos ministrės Rasos Juknevičienės susitikime su šiuo metu Afganistane tarnaujančių karių artimaisiais netrūko rimtų kalbų ir linksmų emocijų. Su karių šeimomis pabendrauti atvyko ir Lietuvos kariuomenės Jungtinio štabo viršininkas pulkininkas Vilmantas Tamošaitis ir KASP vadas pulkininkas Romualdas Moldaris.

Su krašto apsaugos vadovybe karių artimieji diskutavo jiems rūpimais klausimais, sužinojo apie esamą saugumo situaciją Afganistane, tarptautines operacijas. Karių šeimoms buvo parodytas vaizdo reportažas apie karių tarnybą ir jų kasdienybę stovykloje Čagčarane.

„Dėkodama jums už tai, kad remiate ir palaikote savo artimuosius, noriu pasakyti, kad mes stengiamės padaryti viską, kad jūsų kariai ten būtų saugūs. Žinau, kad kariams svarbu jausti, kad jūs jų laukiate,“ – sakė krašto apsaugos ministrė R. Juknevičienė.

„Labai svarbu yra kariams jūsų rūpestis ir palaikymas. Jei karys žino, kad namie nėra įtampos, jam tarnauti daug lengviau,“ – sakė Jungtinio štabo viršininkas plk. V. Tamošaitis.

Susitikime dalyvavę Karo medicinos tarnybos psichologai kapitonai Danute Lapėnaitė ir Darius Kliminskas karių artimiesiems surengė įspūdingą pristatymą: kpt. D. Lapėnaitė suvaidino laukiančios žmonos vidinį monologą, o jos kolega – į Afganistaną išvažiavusio kario. Taip jie parodė, kokiais jausmais ir mintimis gyvena pusei metų išsiskyrusi šeima.

Karių šeimoms taip pat buvo surengta tiesioginė vaizdo konferencija su Afganistano Goro provincijos atkūrimo grupės 14-ąja Lietuvos karių pamaina Čagčarane ir Kabule tarnaujančiais Nacionalinės paramos elemento grupės kariais. Sveikinimus iš Afganistano susirinkusiems karių artimiesiems perdavė PAG-14 grupės vadas pulkininkas Eligijus Senulis ir Nacionalinės paramos elemento vadas pulkininkas Petras Montvila. Nors konferencija su Kabulu ir Čagčaranu techniškai ir nebuvo tobula, bet buvo labai emocinga – vaikai aktyviai joje dalyvavo ir perdavinėjo linkėjimus savo tėčiams ir kitiems kariams. Kariai savo ruožtu siuntė jiems linkėjimus atgal. Tie, kurie norėjo, galėjo su savo kariu pabendrauti ir asmeniškai.

Susitikimo metu šeimos galėjo jaukiai neoficialioje aplinkoje prie kavos puodelio pabendrauti ir artimiau susipažinti vieni su kitais, aptarti jiems svarbius klausimus, pasikonsultuoti su kvalifikuotais psichologais.

Lietuva šiuo metu Afganistane yra išskleidusi šešis atskirus karinius junginius – Provincijos atkūrimo grupę, Specialiųjų operacijų pajėgų eskadroną, Policijos mokymo ir sąveikos, Oro pajėgų mokymo, Taktinę oro atakos valdymo grupes ir Nacionalinį paramos elementą. Afganistane šiuo metu tarnauja apie 230 Lietuvos karių. Šiuo metu didžiausiame išskleistame junginyje – Lietuvos vadovaujamoje Afganistano Gore provincijos atkūrimo grupėje – tarnauja 14-ta Lietuvos karių pamaina, jos pagrindą sudaro Panevėžyje dislokuotos Krašto apsaugos savanorių pajėgų Vyčio apygardos 5-osios rinktinės kariai savanoriai.

Alfredo Pliadžio (KAM) nuotr.

Daugiau nuotraukų Krašto apsaugos ministerijos socialiniame tinkle FACEBOOK.

www.kam.lt

Kariuomenė , , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra