Panevėžio muziejuje – Vilijos ir Osvaldo Balčiūnų keramikos darbų paroda

Autorius: Data: 2013-10-21 , 09:45 Spausdinti

2013 m. spalio 18 d., penktadienį, Panevėžio kraštotyros muziejuje atidaryta Vilijos ir Osvaldo Balčiūnų keramikos darbų paroda.

Osvaldas Balčiūnas keramika susidomėjo ir pradėjo kurti nuo 1990 m. Grupinėse parodose dalyvauja nuo 1997 m., pirmąją savo personalinę parodą surengė Vilniuje, galerijoje „Kuparas“. Nuo 2001 m. yra tautodailininkų sąjungos narys ir dalyvauja kasmetinėje tautodailės parodoje Panevėžyje.

O. Balčiūno keraminės skulptūros, objektai ar indai atspindi jo mintis, idėjas ir dvasinę sintezę su jį supančia aplinka. Autoriaus darbai inspiruoti mitologinių simbolių, praeities ir dabarties sankirtų, kaip filosofinio būties taško.

Vilija Balčiūnienė kuria ir gyvena Panevėžyjė. Nuo 1997 m. yra Lietuvos dailininkų sąjungos narė. Užsienyje kūrinius eksponavo parodose Austrijoje, Latvijoje, Lenkijoje, Vokietijoje, Prancūzijoje, Anglijoje, Olandijoje. Yra surengusi daugiau nei 10 personalinių parodų.

Autorės kuriamos skulptūros apjungia filosofinį ir jausminį žmogaus būvį ir perteikia emocinį nuotaikos atspindį. Šiuo metu V. Balčiūnienė daugiausia dirba raku technika.

Tradicinės raku keramikos šaknys – Japonijoje, ir tik 1960 m. keletas amerikiečių keramikų ją išpopuliarino Amerikoje ir Europoje, drąsiai atitoldami nuo japoniškųjų šaknų.

Raku technologija – įpatinga darbų degimo technika, kai keramika degama palyginti žemos temperatūros aplinkoje. Išsilydžius glazūrai, gaminys karštas traukiamas iš krosnies, talpinamas į redukcinę aplinką ir po to greitai ataušinamas vandeniu. Dėka tokių procedūrų molis pajuoduoja, glazūra kraklėja (skilinėja), o vario oksidas ir sidabro nitratas tampa blizgiu liustru. Norint, kad gaminys pavyktų, reikalingas specialiai paruoštas molis, speciali raku glazūra ir netgi tinkamas oras.

Šiuolaikiniame kontekste raku – degimo procesas, kuris aiškiai ir visiškai skiriasi nuo visų kitų keramikos gamybos ir degimo technikų, lydimas atsitiktinumo – kad ne visi degimo procesai gali būti kontroliuojami, jausmo.

Paroda veiks iki 2014 m. sausio 31 d.

Raimonda Gvozdienė, Ryšių su visuomene ir lankytojų aptarnavimo specialistė, Panevėžio kraštotyros muziejus, Vasario 16-osios g. 23, tel.: 8-45 596181

Voruta. – 2013, spal. 26, nr. 22 (786), p. 16.

Panevėžio kraštotyros muziejus , , , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra