Panevėžio muziejuje – Kalėdinė paroda „Gyvenimo sūpuoklėse“

Autorius: Data: 2016-11-30 , 09:19 Spausdinti

Panevėžio muziejuje – Kalėdinė paroda „Gyvenimo sūpuoklėse“

Panevėžio kraštotyros muziejus 2016 m. gruodžio 1 d., ketvirtadienį, 16 val. atidarys  Alfredos Petrulienės tapybos darbų parodą „Gyvenimo sūpuoklėse“ . Parodą sudaro tiek pastarųjų metų autorės dar niekur neeksponuoti darbai, tiek ankstyvesnių metų kūryba. Paroda veiks iki 2017 m. sausio 6 d.

„Šioje parodoje dalinuosi emocijų ir minčių atspindžiais, kuriuos retkarčiais pavykdavo suburti į simbolinį paveikslą. Tai kūrybos dalis tų gyvenimo tarpsnių, kuriuos vienija bendri kosminio Laiko pajautos ženklai, archetipai, simboliai. Taip gimė pastelės iš išdidintų spalvotų raštų nuo sidabruotų žirgo kamanų, rastų tyrimų metu Barinės kapinyne (XIV a.), taip pat natiurmortai su ornamentuotų urnų, geriamojo rago, keramikinių indų šukių atspaudais. Tai buvusio, esamo, būsimo Laiko erdvė: joje nardo ir žuvys, ir pasakų žvėrys, išbalusios urnos, Vėlinių padangės žirgai, paukščiai, kurie ilgam įstrigo Viduramžių kario metalinėje sagtyje ir verkia – gal kas nors įmins – kodėl? O Helijas šypsosi visiems vienodai šiltai“, – parodos atsiradimo idėja dalijasi autorė Alfreda Petrulienė.

Prie parodos veikia edukacinė programa „Saulėgrįžos ratu: Kalėdos“. „Edukacinėje programoje kalbėsimė apie Kūčių ir Kalėdų papročius Aukštaitijoje; išbandysite šventinės nakties burtus; dalyvausite kūrybinėje veikloje“, – taip programą pristato muziejaus edukatorė Agnė Šablinskienė. Gruodžio 17 d., šeštadienį, 12 val. muziejinkai į edukacinę programą kviečia ir šeimas.

Vyresnioji muziejininkė – atstovė informacijai

Raimonda Gvozdienė

Panevėžio kraštotyros muziejus

Panevėžio kraštotyros muziejus , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra