Panevėžio muziejuje atidaroma karpinių paroda „Mano Lietuva“

Autorius: Data: 2012-11-05 , 13:53 Spausdinti

Pasipriešinimo sovietinei okupacijai ir Sąjūdžio muziejuje Panevėžyje (Respublikos g. 17) 2012 m. lapkričio 9 d. (penktadienį) 15 val. atidaroma Odetos Tumėnaitės-Bražėnienės karpinių ir lino raižinių paroda „Mano Lietuva“.

Parodos atidaryme dalyvaus darbų autorė ir Vyžuonų vokalinis ansamblis „Versmė“.

O. Tumėnaitė-Bražėnienė iš profesinio pašaukimo – pedagogė, iš sielos atliepimo – menininkė ir poetė, tautodailininkė, karpinių bei linoraižinių ir margučių meistrė, grafikė. Rokiškio krašto dukra jau ketvirtį amžiaus gyvena Utenoje. Dar studijų universitete laikais paviliojęs karpinių menas iš pomėgio tapo saviraška – karpinių miniatiūromis, teminiais ciklais, atvirukais, ekslibrisais, knygų iliustracijomis. Kūrybinė patirtis sudėta į albumą „Karpiniai“ ir knygą „Mokomės karpyti“.

Karpytoja mėgsta sakralines ir siužetines temas. Žmonių figūros gražiai komponuojamos ir apipinamos augalų motyvais bei neįmantria lietuvių liaudies menui būdinga ornamentika. Autorės karpinys ,,Mano Lietuva“, skirtas Lietuvos vardo tūkstantmečio paminėjimui, įrašytas į Lietuvos rekordų knygą. Paveikslo plotas 4,6305 m2 : ilgis – 22,05 m, aukštis – 25 cm.

Jau keliolika metų O. Tumėnaitė-Bražėnienė vadovauja Utenos rajono tautodailininkams. Menininkė yra 2007 m. respublikinės parodos-konkurso „Aukso vainikas“ laureatė, 2009 m. apdovanota Lietuvos kultūros ministerijos premija už tradicinės kultūros puoselėjimą ir skleidimą.

Odetos Tumėnaitės-Bražėnienės karpinių ir lino raižinių paroda „Mano Lietuva“ Pasipriešinimo sovietinei okupacijai ir Sąjūdžio muziejuje veiks iki 2013 m. kovo 2 dienos.

Raimonda Monkevičiūtė, Ryšių su visuomene ir lankytojų aptarnavimo sp., Panevėžio kraštotyros muziejus, Vasario 16-osios g. 23, tel.: 8-45 596181

Parodos , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra