Panevėžio kraštotyros muziejus kviečia į muzikos pasaulį

Autorius: Data: 2012-10-09 , 13:36 Spausdinti

2012 m. spalio 12 dieną (penktadienį) 16.30 val. Panevėžio kraštotyros muziejuje atidaroma paroda „Nuo švilpynės iki skambančio vamzdžio“.

Parodoje „Nuo švilpynės iki skambančio vamzdžio“ pristatomi unikalūs XIX–XX a. lietuvių liaudies instrumentai iš muziejaus rinkinių: keturstygės aukštaitiškos kanklės, krekenaviškio Stanislovo Rudžio pagamintos daugiastygės kanklės, gyvūnų kaulais suveržtas būgnas, rankų darbo armonikos ir kt. Instrumentų pavyzdžius, su kuriais parodos lankytojai galės artimiau susipažinti, iš savo kolekcijos skolino Gvidas Vilys. Instrumentus, su kuriais parodos lankytojai galės patys groti, pagamino šiaulietis instrumentų meistras Albertas Martinaitis.

Paroda iliustruota nuotraukomis iš Kauno Vytauto Didžiojo karo muziejaus ir Panevėžio kraštotyros muziejaus fotografijos rinkinių. Ši paroda lankytojus nori ne tik supažindinti su lietuvių liaudies instrumentais, vaizdžiai pristatyti, kaip buvo muzikuojama senajame kaime piemenų ar skerdžių, kokiais instrumentais grota vestuvėse, gegužinėse, vakarėliuose, kaip muzikuota tarpukario mieste, bet ir kviečia aktyviai įsijungti į garsų pasaulį ir nors trumpam tapti muzikantu: pūsti lumzdelį ar birbynę, skambinti kanklėmis, mušti būgną ar skrabalus, signalizuoti tabalu ar kleketu. Paklaidžioti muzikos paslapčių labirintais, susipažinti su instrumento sandara, išbandyti ritmo pojūtį kviečiame užsukus į Muzikinę dėžutę.

Nusileidę į instrumentų dirbtuves rūsyje patirsite, kaip gimsta garsas, galėsite paversti muzikos instrumentu paprasčiausius buities daiktus: keptuvę, vamzdį, butelį, šukas ar popieriaus lapą. Patariant parodos vadovui ir patys galėsite pasigaminti paprasčiausią muzikos instrumentą. Kurkite, žaiskite, improvizuokite – toks yra parodos rengėjų tikslas.

Panevėžio kraštotyros muziejaus Etninės kultūros skyriaus parengta paroda „Nuo švilpynės iki skambančio vamzdžio“ (parodos kuratorė – etnomuzikologė Lina Vilienė, dailininkė – architektė Edita Gumauskaitė) kviečia drąsiai žengti į muzikos pasaulį – gal prisilietimas prie skambančio instrumento pažadins ir Jūsų sielos stygų skambėjimą.

Parodą lydi edukacinė programa „Nuo piemenėlio iki muzikantėlio“.

Vitalija Vasiliauskaitė

Daugiau informacijos: Raimonda Monkevičiūtė, Ryšių su visuomene ir lankytojų aptarnavimo sp., Panevėžio kraštotyros muziejus, Vasario 16-osios g. 23, tel. 8-45 596181

Panevėžio kraštotyros muziejus , , , , , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra