Panevėžio kraštotyros muziejuje kelionė į vasarą

Autorius: Data: 2011-02-07, 15:26 Spausdinti

Panevėžio kraštotyros muziejaus parodų salėje atidaryta dailininko Valentino Ylos tapybos darbų paroda „Pajūrio peizažai“.

Po dvylikos metų pertraukos, Panevėžio kraštotyros muziejuje, atidaryta, kariškio ir tapytojo, V. Ylos tapybos darbų paroda „Pajūrio peizažai“. Šioje parodoje pristatomi darbai yra tapyti plenerų Nidoje metu arba menininko studijoje atgaivinti šių plenerų įspūdžiai.

Savo darbais dailininkas stengiasi neperkrauti žiūrovų savo teigiamomis ar neigiamomis emocijomis, bet trokšta nukelti į vasarą. „Visiems veikiausiai atsibodo žiema, sniegas. Aplinkui bjauroka, gripas siaučia, todėl kilo noras parodyti darbus, kurie skleistų šilumą“, – sako V. Yla.

Dailininkas tapo aliejumi ir pastele. Didelį dėmesį skiria plenerinei tapybai, aktyviai dalyvauja įvairiose parodose. Nemažai Valentino darbų yra iškeliavę ir į Ameriką, Rusiją, Norvegiją, Suomiją, Didžiąją Britaniją, Daniją ir Vokietiją. Labiausiai mėgstamas tapybos žanras yra peizažas. Tačiau Valentinas noriai tapo ir natiurmortus, portretus bei siurrealistinius siužetus.

1988 m. V. Yla surengė pirmąją personalinę parodą Panevėžio kraštotyros muziejuje. Taip pat dailininkas yra nutapęs muziejaus regiono gamtos ekspozicijai skirtas vadinamąsias monoramas. Vaikystėje yra baigęs Panevėžio vaikų dailės mokyklą, kur dailės pagrindus Valentinui formavo tokie dailininkai, kaip Kazimieras Naruševičius, Emilija Taločkienė, Juozas Lebednykas ir kiti to meto dailės mokytojai. Tačiau nebaigęs jokių dalės mokslų aukštojoje mokykloje, pasirinko kariškio profesiją. Kaip sekasi suderinti šias dvi skirtinga profesijas drobėje bus galima pamatyti Panevėžio kraštotyros muziejuje iki vasario 28 d.

Daugiau informacijos: Raimonda Monkevičiūtė, Ryšių su visuomene ir lankytojų aptarnavimo specialistė, Panevėžio kraštotyros muziejus, Vasario 16-osios g. 23 Panevėžys, tel.: (8-45) 596181, informacija@paneveziomuziejus.lt

Panevėžio kraštotyros muziejus , ,Susiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra