Panevėžio kraštotyros muziejuje finišavo „Protų mūšis“

Autorius: Data: 2012-05-28 , 13:12 Spausdinti

Tarptautinės akcijos „Muziejų naktis“ renginio, vykusio 2012 m. gegužės 19-ąją, kulminacija tapo žaidimo „Protų mūšis“ superfinalas. Keturis mėnesius trukusiame žaidime savo žinias, erudiciją pasitikrino dvidešimt keturių komandų žaidėjai, susibūrę pagal profesinius, giminystės, bendruomeninius, politinius, laisvalaikio ir kitokius interesus.

„Protų mūšis“ pritraukė daug skirtingo amžiaus atstovų: nuo gimnazistų iki senjorų. Dalyvavimas žaidime buvo puiki proga visiems pabūti kartu, pabendrauti, patirti teigiamų emocijų ir naujų įspūdžių, pakeliančių nuotaiką, ir, be abejo, praturtinančių žinojimą.

Tą vakarą paskutinei, superfinalinei kovai, rinkosi savo varžovus įveikusios keturios geriausios komandos: „Eisetas“, „Iliuminati“, „Mixtum compositum“ bei „Sunkiasvoriai“. 

Kaip ir praėjusiose karštose kovose, komandos susirungė keturiuose turuose. Finalinės kovos sunkiausias turas, privertęs žaidėjus laužyti galvas, – Panevėžio miesto ir Kraštotyros muziejaus istorija. Žaidimo „Protų mūšis“ pradžioje komandų rezultatai buvo panašūs – taškas į tašką, tačiau, jam įpusėjus, pradėjo lyderiauti „Mixtum compositum“ komanda, ir tai lėmė jų sėkmę baigiamajame ture.

Žaidimo pabaigoje įvyko apdovanojimų ceremonija. „Protų mūšio“ nugalėtojai, „Mixtum compositum“ komandai, atiteko puikus žaidimo organizatorių prizas, pradžiuginęs ir nustebinęs dalyvius ir žiūrovus – apžvalginis skrydis lėktuvu virš Panevėžio miesto. Likę trys komandos, surinkę po vienodą taškų skaičių ir pasidalinę antrąja-ketvirtąja vietomis, buvo apdovanotos muziejaus leidiniais bei saldžiaisiais „Protų mūšio“ tortais.

Vakaro dalyviai ir svečiai pripažino, jog klausimai iš tiesų buvo nelengvi – Panevėžio kraštotyros muziejus privertė juos nejuokais pasukti galvas. Kai nė viena komanda nerasdavo atsakymo į klausimą, į pagalbą ateidavo aktyvūs žiūrovai iš salės. Žaidimo finale visi sutiko, jog muziejuje laiką praleido puikiai ir jau nekantriai laukia kito protų kovų sezono, o pralaimėjusios komandos – progos atsirevanšuoti.

Pertraukų metu žaidėjai ir vakaro svečiai taip pat nenuobodžiavo: vaišinosi žolelių arbata ir nuostabaus skonio senoviniu pyragu „Pakišuoliu“, kurį iškepė „Protų mūšyje“ dalyvavusios komandos „Salė“ kapitonė Aušrelė Frankienė. Didžiulis pyragas buvo didelė staigmena ir Muziejų nakties rengėjams, ir visiems šventės dalyviams.

Protų mūšis“ Lietuvoje pirmą kartą buvo surengtas 1997-aisiais metais Vilniaus universiteto Gamtos mokslų fakultete. 2008 metais „Protų mūšį“ parėmė LR Švietimo ir mokslo ministerija, projekto vykdymui skyrusi lėšų. „Protmušis“ yra Lietuvoje įregistruotas prekės ženklas. Vilniaus universiteto Gamtos mokslų fakultetas Panevėžio kraštotyros muziejaus rengiamam „Protų mūšiui“ suteikė teisę naudotis „Protmušio“ ženklu.

Raimonda Monkevičiūtė, Ryšių su visuomene ir lankytojų aptarnavimo sp., Panevėžio kraštotyros muziejus, Vasario 16-osios g. 23, tel.: 8-45 596181

Nuotraukoje: Žaidimo „Protų mūšis“ superfinalas – Panevėžio kraštotyros muziejuje

Panevėžio kraštotyros muziejus , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra