Panevėžio J. Miltinio teatre − tylus jo 70-mečio paminėjimas

Autorius: Data: 2010-01-10, 07:33 Spausdinti

Ketvirtadienį, 2010 m. lapkričio 18-ąją, Panevėžyje buvo kukliai paminėtas Panevėžio J. Miltinio dramos teatro įkūrimo 70-metis. Iš ryto teatre buvo pagerbti scenos veteranai, legendinio režisieriaus Juozo Miltinio mokiniai.
 
Po pietų miesto centre prie Ramygalos gatvės 15 ir Laisvės aikštės 4 numeriais pažymėtų namų buvo atidengtos dvi jau mirusiems aktoriams skirtos atminimo lentos.
 
Ramygalos gatvėje esantis namas dar Panevėžio dramos teatro klestėjimo laikais buvo vadinamas aktorių namu. Čia gyveno kelios teatralų šeimos.
 
Lentoje įamžintos aktoriaus Stepono Kosmausko, jo žmonos aktorės Henrikos Hokušaitės-Kosmauskienės, jų sūnaus scenografo Vyganto Kosmausko, režisierės Margaritos Kosmauskaitės pavardės.
 
Taip pat atminimo lentoje iškalta ir lėlių teatro režisieriaus Alberto Stepankos pavardė. Name tebegyvena aktorė Julija Blėdytė-Stepankienė. Dvi jų dukros taip pat pasirinko aktorės bei režisierės specialybes.
 
Nenuostabu, kad šiame Ramygalos 15-ajame name vyko ne vieno legendinio spektaklio aptarimai, aktorių vakarėliai. Kai kuriuos buvusius susibūrimus prisiminė susirinkusieji į atminimo lentos atidengimo ceremoniją.
 
Laisvės aikštėje name, stovinčiame priešais teatro pastatą, gyveno teatro metraštininku vadinamas aktorius Juozas Vitkus. Jo dėka liko daugelio spektaklių nuotraukų ir repeticijų įrašų, kuriuose įamžintas maestro Juozo Miltinio balsas. Prie namo, kuriame gyveno J. Vitkus, taip pat atidengta atminimo lenta.
 
Prie teatro įkūrėjo ir režisieriaus J. Miltinio paminklo minėjimo dalyviai padėjo maestro taip pamėgtos geltonos spalvos rožių puokštę.
 
Autorės nuotr.
 
www.lrytas.lt
 
Nuotraukose:
 
1. J. Vitkui skirtą atminimo lentą pasiruošę atidengti (iš dešinės): buvęs J. Miltinio dramos teatro vadovas R. Teresas, aktorius A. Paulavičius, Panevėžio meras V. Satkevičius ir dabartinis teatro direktorius Romualdas Vikšraitis.
2. Aktorius ir režisierius Valdas Jatautis
3. Teatro įkūrėjui – geltonų rožių puokštė
4. Panevėžio J. Miltinio dramos teatro įkūrimo 70-mečio minėjimo metu

Sena VorutaSusiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra