Panevėžio dailės galerijoje – R. Dovydėno personalinė paroda

Autorius: Data: 2011-07-21 , 16:22 Spausdinti

2011 m. liepos 21-ąją Panevėžio dailės galerijoje atidaryta Roko Dovydėno personalinė paroda.

R. Dovydėnas savo sukurtose vazose perteikia fantastišką pasakojimą. Parodoje eksponuojama daugiau nei 70 keramiko sukurtų vazų, kurios, pasak menininko, kaip forma neturi pradžios ir pabaigos, o pasakojimas – irgi be pradžios ir pabaigos – besitęsiantis ir visada kitoks.

„Panevėžio dailės galerija – didelis keramikos centras. Kiekvienam keramikui yra natūralus poreikis ten padaryti parodą. Tai dialogas su tais kūriniais, kurie jau yra ekspozicijoje“, – aiškino R. Dovydėnas, kodėl savo personalinę parodą norėjo surengti Panevėžyje.

Keramikas darbus šiai parodai kūrė pusantrų metų. Tuomet atsirado pasakojimas, kuris savo forma atitinka vazos formą, kurios niekada negali pamatyti visos vienu metu. Kaip parodos idėja, taip ir darbų atlikimo technika yra keliasluoksnė. Tai kiniško porceliano imitavimo technologija pritaikyta lietuviškam moliui. Šią technologiją plačiai naudojo XVII a. Europos keramikai.

„Savo kūriniu aš nebandau sukurti ar imituoti istorinės keramikos egzotikos. Aš mintimis grįžtu į laiką, kai porcelianas buvo didelė vertybė. Jis nebuvo gaminamas Europoje, nes dar nebuvo LDK kunigaikščio Augusto Stipriojo įkurto Meiseno fabriko ir daugybė amatininkų bandė imituoti kinišką porcelianą, naudodami vietinį molį, švino glazūras ir kobaltą. Ši technologija naudojama kaip autentiška pasakojimo dalis“, – teigė Rokas Dovydėnas.

Ryšių su visuomene skyriaus ir Dailės galerijos inf.

Panevėžys , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra