Paneriuose pagerbtas Holokausto aukų atminimas

Autorius: Data: 2014-04-29 , 08:22 Spausdinti

Šiandien Panerių memoriale jau šeštą kartą vyko Gyvųjų maršo procesija, kurios metu buvo pagerbtas Holokausto aukų atminimas. Gyvųjų maršas – tai eisena nuo Panerių geležinkelio stoties iki Panerių memorialo – kelio dalis, kuria ėjo Vilniaus geto kaliniai prieš žudynes Panerių miške.

Ceremonijoje dalyvavęs Vyriausybės kanclerio pirmasis pavaduotojas Remigijus Motuzas pabrėžė, kad Lietuva šios tragedijos niekada nepamirš. „Kartu su Jumis šiandien lenkiu galvą Holokausto aukoms atminti. Čia, Paneriuose, buvo žiauriai nužudyti mūsų draugai, kaimynai, kultūros ir visuomenės veikėjai. Holokaustas – tai visų mūsų skausmas, nes netekome Lietuvos žydų, su kuriais šimtmečiais gyvenome kartu, su kuriais drauge kūrėme teisingesnę ir gražesnę savo valstybę. Lietuva šios tragedijos niekada nepamirš. Privalome atminti ir pagerbti žuvusiuosius“, – kalbėjo vicekancleris.

R. Motuzas palinkėjo, kad tolerancija užpildytų žmonių širdis ir teigė, jog Lietuva saugos ir tausos unikalų litvakų paveldą, ugdys naująją kartą, kuri vertins bendrąsias žmonijos vertybes ir  humanizmo dvasią.

Šiemet Lietuva taip pat mini 70-ąsias Kauno ir Šiaulių getų likvidavimo metines.

 

 2014-04-28        

Spaudos tarnyba

Nuotrauka:

Gyvųjų maršu Paneriuose pagerbtas Holokausto aukų atminimas K. Vanago / BFL nuotr.
http://www.diena.lt

Istorija Kultūra LietuvaKomentarai

traffix.lt

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra