Pamokos ateičiai

Autorius: Data: 2010-01-10 , 07:33 Spausdinti

Regis, baigėsi pagarsinti visai šaliai Lietuvos lenkų rinkimų akcijos (toks partijos pavadinimas) kontroliuojamos Vilniaus rajono savivaldybės tarybos ir jos vadovų siekiai išskaidymo būdu reorganizuoti Veriškių pradinę mokyklą. Tai patvirtino savo sprendimais Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas, o Vilniaus apygardos administracinis teismas už ankstesnių teismo sprendimų nevykdymą skyrė baudą. Tikėkime, kad ateityje nebus ieškoma dingsčių saviems tikslams įgyvendinti, panaudojant kitas priemones.

Galima būtų ir neminėti to įvykio, tačiau tai didelė pamoka ne tiek valdantiesiems, užtikrintiems savo visagališkumu, bet daugeliui kitų mokyklų tarybų, vadovų, kuriems buvo atvertos akys ir keliai kaip reikia kovoti ne dėl savęs, bet dėl vaikų, mokyklos, kaip vietos kultūros centro išsaugojimo, galiausiai, dėl viso kaimo bendruomenės. Tai ko gera pirmas toks pamokomas atvejis Vilniaus rajono savivaldybėje, kai nedidelė, bet karštai palaikoma vietos gyventojų mokyklos taryba sugebėjo įrodyti savo teisumą.

O juk nuo 2010m. balandžio iki rugsėjo grupelei mokytojų reikėjo gerai pakovoti su savivaldybės administracijos nuolatiniu spaudimu, sugadinti daug sveikatos, kai tuo pat metu reikėjo tęsti mokslo pabaigą ir rengtis pasiruošimui naujiems mokslo metams. Man teko būti mokslo metų atidarymo iškilmėse toje mokykloje. Būnant iškilmėse jaudino vaikučių linksmumas, jų sugebėjimas būti laisvais augančiais piliečiais, džiugino tėvų aktyvus apsilankymas. Nieko nebuvo abejingo, kai vieną dainą ar eilėraštį pasakytą lenkų kalba, tie patys vaikučiai kitas dainas puikiausiai keitė lietuvių kalba. Džiugino jų nenuilstamos mokytojos Valdonės Navickaitės išradingumas padėjęs kiekvienam vaikučiui atskleisti save, parodyti dideles jų ateities galimybes. Kai pamatai tokius mokytojus, vaikų džiaugsmą, tėvų pasididžiavimą savo atžalomis, supranti, kad tai nepaprasta mokykla, kad tai kaimo bendruomenės centras, kuris tiki sava ateitimi. Gal todėl ir taip aukštai buvo įvertinti mokyklos, mokytojų pasiekimai šalies mastu.

Užduodu sau klausimą. Kodėl visgi taip aktyviai savivaldybė siekė reorganizuoti mokyklą? Vietos gyventojai palaiko ir prašo to nedaryti, mokyklos ir mokytojų pasiekimai kalba už save, mokykla tvarkinga, patalpos normalios, vaikai patenkinti. Na ir savivaldybė visą laiką propaguoja idėją, kurią taryba palaiko, kad pradinukai kuo arčiau namų mokytųsi. Tikrai nemanau, kad dėl finansinių dalykų. Gal neįtiko direktorė Dalia Peciūnienė, kuri, remiama kaimo bendruomenės, mokytojų kolektyvo, išdrįso prieštarauti, o gal kiti kokie nors paslėpti motyvai.

Dabar svarbu, kad viskas gerai. Tikiuosi taip ir bus ateityje, nes turbūt nėra nieko baisiau kaip kovoti su tais, kuriems tarnauji.

Nuotraukoje: G. Paviržis

Voruta. – 2010, spal. 2, nr. 19 (709), p. 1.

Sena VorutaComments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra