Paminėtos 90-osios tremtinės, gydytojos, rašytojos Dalios Grinkevičiūtės gimimo metinės

Autorius: Data: 2017-05-30, 09:57 Spausdinti

Paminėtos 90-osios tremtinės, gydytojos, rašytojos Dalios Grinkevičiūtės gimimo metinės

Valdo Arlausko nuotr.

Rūta JANAVIČIŪTĖ, Šilalės rajono savivaldybės Komunikacijos ir informacinių technologijų skyriaus atstovė spaudai

Dalia Grinkevičiūtė – tremtinė, gydytoja, rašytoja ir atsiminimų „Lietuviai prie Laptevų jūros“ autorė. Šeštadienį, gegužės 27 d., Laukuvoje buvo minimos jos 90-osios gimimo metinės.

Minėjimas prasidėjo nuo Šv. Mišių už Dalią Grinkevičiūtę, jos artimuosius ir visus žuvusiuosius tremtyje bei kovoje už mūsų valstybės laisvę. Mišias laikė Panevėžio vyskupijos vyskupas emeritas Jonas Kauneckas ir Telšių vyskupas Jonas Boruta. Mišiose dalyvavo Šilalės rajono savivaldybės vadovai, seimo nariai Jurgis Razma ir Monika Navickienė, Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjungos atstovai iš kaimyninių rajonų, tarybos nariai bei kiti. Po to dalyviai ėjo prie nacionalizuoto 1951 m. tremtinių Stefanijos ir Juozo Milių namo, kuriame D. Grinkevičiūtė gyveno po atleidimo iš darbo. Susipažinus su ekspozicijomis, buvo šventinami „1941-1953 m. Laukuvos valsčiaus tremtinių atminimui“ skirti atstatyti kryžiai.

Vėliau konferencija persikėlė į Laukuvos kultūros namus. Išklausę gyvai atliekamų kūrinių, susirinkusieji vieningai sugiedojo tautišką giesmę. Prieš pradedant pristatymus, sveikinimo kalbas išsakė Šilalės rajono savivaldybės meras Jonas Gudauskas, Laukuvos seniūnas Virgilijus Ačas, Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjungos valdybos pirmininkė Rasa Duobaitė-Bumbulienė, Šilalės rajono savivaldybės tarybos narė Teresė Ūksienė ir Šilalės garbės pilietis Petras Bielskis.

Po svečių kalbų Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro (toliau – LGGRTC) Specialiųjų tyrimų skyriaus vyriausias istorikas dr. Marius Ėmužis, LGGRTC generalinė direktorė Teresė Birutė Burauskaitė, Lietuvos literatūros ir tautosakos instituto (toliau – LLIT) bibliotekos Rankraštyno vedėjas Virginiijus Gasaliūnas, LLIT Šiuolaikinės literatūros skyriaus mokslo darbuotoja dr. Gintarė Bernotienė, Laptevų jūros tremtinių brolijos „Lapteviečiai“ pirmininkas Jonas Markauskas, grafikė Viktorija Daniliauskaitė ir vertėja Vytenė Muschik pristatė iš anksto paruoštas temas, susijusias su tremtimi ir pačia Dalia Grinkevičiūte.

Konferencijos pabaigoje vyko diskusijos, bendravimas prie kavos puodelio.

Tremtis ,Susiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra