Paminėta Europos parkų diena

Autorius: Data: 2012-05-28 , 10:17 Spausdinti

2012 m. gegužės 24 d. paminėta Europos parkų diena, švenčiama nuo 1999-ųjų. Jos ištakos – 1909-aisiais gegužės 24 dieną Švedijoje įsteigti pirmieji devyni Europos nacionaliniai parkai.

Šiųmetinis Europos parkų dienos šūkis – „Žiūrėkite į dangų. Palieskite medį. Pajuskite orą. Atraskite save“ – skatino žmones džiaugtis ir įvertinti gamtos turtus savo šalyje ir visoje Europoje. Kaip teigė Aplinkos ministerijos Saugomų teritorijų ir kraštovaizdžio departamento direktorius Vidmantas Bezaras, tądien visuomenė buvo kviečiama pabūti gamtoje ir su gamta, plačiau atveriamos saugomų teritorijų Lankytojų centrų durys, neformaliai bendraujama mokyklose ir vedant ekskursijas parkų takais, raginama labiau prisidėti prie valstybinių parkų tvarkymo akcijų, atrasti savyje daugiau palankumo visoms gyvybės formoms gamtoje.

Lietuvos nacionaliniams ir regioniniams parkams tenka svarbus vaidmuo užtikrinant biologinės įvairovės ir kraštovaizdžio išsaugojimą mūsų šalyje, tinkamą gamtos išteklių naudojimą ir atkūrimą, taip pat sudarant tinkamas sąlygas gamtai pažinti ir stebėti, ieškant sprendimų iškilusioms problemoms spręsti. Labai svarbi ir vietos bendruomenių pagalba bei indėlis saugant aplinką, todėl siekiama kuo glaudesnio valstybinių parkų ir visuomenės bendravimo ir bendradarbiavimo.

Šį mėnesį taip pat minimas ES Natūralių buveinių ir laukinės faunos bei floros apsaugos direktyvos dvidešimtmetis. Direktyva įpareigojo visas Bendrijos šalis atsakingai inventorizuoti ir saugoti svarbiausias Europos buveines ir rūšis, sudarė sąlygas gauti finansinę paramą jų apsaugai ir tvarkymui, įdiegė privalomą poveikio aplinkai vertinimą rengiant įvairius teritorijų planavimo ir strateginius dokumentus.

www.vstt.lt

Parkai , , , , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra