Pamatinių vertybių semiamės iš praeities

Autorius: Data: 2012-12-07 , 15:08 Spausdinti

Pamatinių vertybių semiamės iš praeities

Žilvinas RADAVIČIUS, istorijos mokytojas, Vilnius

Ketvirtadienį, 2012 m. gruodžio 6 d., drauge su Vilniaus Senamiesčio vidurinės mokyklos moksleiviais ir rusų kalbos mokytoja Galina Turik lankėmės mediniame, dviejų aukštų Markučių dvare (Vilniuje), priklausiusiame rusų literatūros aukso amžiaus poeto Aleksandro Puškino giminėms.

Šiuo metu čia veikia Literatūrinis Aleksandro Puškino muziejus. Renginį vedė muziejaus direktorė Tatjana Michniova. Šis vizitas siejamas su šio muziejaus edukaciniu projektu „Muziejus-mokykla-moksleivis“. Projekto tikslas – geriau susipažinti su rusų kultūra, pažinti XIX a. elito gyvenimo būdą, aptarti jo vertybių sistemą – jaunimą tada jie auklėjo daug geriau, nei dauguma asmenų dabar. Degradavo pamatinių vertybių sistema.

Net keturias valandas kalbėjome apie poeto kūrybą, jo šeimos istoriją bei draugystę su poetu Adomu Mickevičiumi, kitais iškiliais asmenimis. Taip pat ir mokytojais, kurie skiepydami patriotizmą, supažindindami su garsiausių to meto Rusijos ir užsienio rašytojų bei poetų kūriniais, kitais XIX amžiaus elitui svarbiais mokslais – jodinėjimu, etiketu, kalbomis, fiziniu lavinimu ir kt., jį mokė tarnauti Tėvynei nuo vaikystės.

Pažiūrėjome dokumentinį filmą apie A. Puškino jaunystę, kada jis įstojo į elitinę įtakingos rusų dvarininkijos vaikų mokyklą. Darant įtaką talentingiems pedagogams, atsiskleidė jo poezijos talentas. Siekdami pritaikyti unikalias XIX a. pamatines vertybes – didesnio padorumo ir smalsumo, akiračio plėtimo poreikį, tęsime pažintį tiek su A. Puškino kūrybą, jo šeimos istorija, tiek su kitų XIX amžiaus bei Lietuvos bajoriškųjų salonų ir dvarų kultūros atstovais, kad jaunimas galėtų palyginti praeities vertybes su dabarties realijomis ir atsirinktų tai, kas jiems svarbiausia.

Nuotraukose: Literatūriniame A. Puškino muziejuje

Uncategorized , , , , , ,Komentarai

traffix.lt

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra