Palydėjome monsinjorą Eduardą Simašką

Autorius: Data: 2010-01-10, 07:33 Spausdinti

2010 m. spalio 29 d., po šv. Mišių, penktadienį, palaidotas Šiluvos parapijos altarista monsinjoras jubiliatas Eduardas Simaška (1909–1936–2010).
 
Monsinjoro palaikai buvo pašarvoti Šiluvos bazilikoje. Laidotuvių šv. Mišioms vadovavo Kauno arkivyskupas metropolitas Sigitas Tamkevičius, koncelebravo Šiaulių vyskupas Eugenijus Bartulis, Telšių vyskupas Jonas Boruta, Kauno arkivyskupijos augziliaras vyskupas Jonas Ivanauskas, per penkiasdešimt kunigų iš įvairių Lietuvos vyskupijų. Pamokslą, pažymėdamas mirusiojo monsinjoro jubiliato ilgo ir ypač gražaus kunigiškojo gyvenimo pavyzdį, pasakė arkivyskupas S. Tamkevičius.
 
„Mes ilgą laiką savo tarpe turėjome šventą kunigą ir auksinės prabos bendradarbį, pagalbininką. Bažnyčia būtent laikosi dėka tokių kunigų. Jis tiesiog spinduliavo gėriu ir buvo gyva vaikščiojanti evangelija. Supantis blogis nepajėgė įsiskverbti į jo širdį, nes toje širdyje buvo Kristus. Monsinjoras suprato ir vykdė labai paprastą evangelinę taisyklę – mylėti žmones“, – sakė arkivyskupas S. Tamkevičius.
 
Į amžinojo poilsio vietą Šiluvos šventoriuje monsinjoras palydėtas būrio Kauno kunigų seminarijos klierikų, šiluviškių, kitų atsisveikinti atvykusių Lietuvos žmonių. Prie kapo duobės kalbą pasakė buvęs monsinjoro auklėtinis. Žodį tarė ir Raseinių rajono savivaldybės meras Petras Vežbavičius:
 
„Žmogus, mokantis klausytis ir išgirsti kiekvieno rūpestį, rasti jam tinkamą, paprastą ir suprantamą žodį – toks buvo Eduardas Simaška. Monsinjoro širdis buvo kupina tikėjimo, vilties ir meilės, kurioje atsirasdavo vietos kiekvienam besikreipiančiam. Šiluviškiai žinojo, jog jie turi dar vieną Šiluvos stebuklą, kuris čia seniai nebeturėjo nei vardo, nei pavardės, niekas jo nebevadino ir pagal „rangą“, o tiesiog – Tėveliuku“.
 
Laidotuvių dieną oras išsigiedrijo, gražiai atrodė procesija, o šiluviškių gerai pažįstamas žiemojantis gandras ją taip pat stebėjo – monsinjoras Eduardas Simaška iškeliavo pas Viešpatį.
 
www.zemaitojosgidas.lt
 
Nuotraukose: Monsinjoro E. Simaškos laidotuvės Šiluvoje

Sena VorutaSusiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra