Palieskime operetę Vievyje

Autorius: Data: 2016-09-06 , 15:43 Spausdinti

Palieskime operetę Vievyje

Vievio kultūros centras dar pavasarį pakvietė vieviečius dalyvauti kultūros edukacijos projekte „Paliesk operetę“. Tai iš dalies finansuojamas tęstinis Lietuvos kultūros tarybos projektas, pagrįstas bendradarbiavimu su šalies profesionaliaisiais teatrais ir mokslo įstaigomis, rengiančiomis būsimuosius aktorius ir muzikos atlikėjus.

Šiemet Vievio kultūros centro partneris, Kauno valstybinis muzikinis teatras ir Vytauto Didžiojo universiteto Muzikos akademija. Projekto tikslas – supažindinti bendruomenę su operetės, turtingo ir patrauklaus sceninės muzikos žanro, specifika. Tam pasirinkta vengrų kompozitoriaus Franco Leharo operetė „Linksmoji našlė“.

Į projektą įtraukėme įvairaus amžiaus ir įvairių socialinių grupių žmones, siūlydami jiems įvairias veiklas, būtinas „gimti“ spektakliui. Liepos mėnesio antroje pusėje surengtoje kūrybinėje stovykloje veikė kelios darbo grupės: vokalo edukaciniuose užsiėmimuose choristai, kurie spektaklyje atliks masines scenas, dirbo su VDU Muzikos akademijos profesore Sabina Martinaityte, docente Audrone Eitmanavičiūte, būsimais spektaklio solistais – Muzikos akademijos studentais vokalistais; šokių mokytoja Dijana Petkevičienė mokė vievietes merginas spektaklio choreografinių scenų; dailės pedagogė Dalia Kobelevienė Vievio vaikų dienos centro lankytojams ir Elektrėnų socialinės reabilitacijos centro gyventojams vedė edukacines sceninių kostiumų ir scenografijos kūrimo pamokas, o su Vievio neįgaliųjų draugijos moterimis svarstė, kaip įgyvendinti eskizuose pateiktas idėjas, ir jau pradėjo siūti kostiumus.

Darbas grupėse tęsis ir rudenį. Bus baigtos kurti dekoracijos ir sceniniai kostiumai. Atlikėjai tobulins ne tik vokalinius, choreografinius, bet ir sceninio judesio, vaidybos įgūdžius, apšvietimo ir įgarsinimo darbo grupė – spektaklio techninio aptarnavimo įgytus pradmenis. Spalio pabaigoje projekto „Paliesk operetę“ dalyviai pakvies į  „Linksmosios našlės“ premjerą. Spektaklio režisierė Audronė Eitmanavičiūtė žada nemažai netikėtumų.

Kviečiame visus norinčius prisijungti prie projekto veiklų. Projekto įgyvendintojai – Vievio kultūros centro darbuotojai – ras veiklos pagal pomėgius kiekvienam.

 

Audronė STEPANKEVIČIŪTĖ,

projekto „Paliesk operetę“ vadovė

RenginiaiKomentarai

traffix.lt

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra