Palangos J. Basanavičiaus gatvėje jau rengiama Margučių alėja

Autorius: Data: 2014-04-14 , 14:28 Spausdinti

Palangos J. Basanavičiaus gatvė penktadienį pasidabins rekordinio dydžio margučiais – kurorte tęsiama šv. Velykų tradicija populiariausią miesto pėsčiųjų gatvę paversti Margučių alėja. Ši šv. Velykų simbolių alėja kaskart į kurortą privilioja ne tik aplinkinių, bet ir tolimesnių miestų gyventojus, netgi svečius iš kaimyninių valstybių.

Iki šeštadienio J. Basanavičiaus gatvėje išsirikiuos 9 dviejų metrų aukščio margučiai. „Norime, kad šį savaitgalį Margučių alėja jau džiugintų Palangos svečius“, – sakė kurorto Kultūros centro direktoriaus pavaduotojas Nerijus Stasiulis. Dešimtasis, gintarinis margutis alėją padabins prieš pat šv. Velykas.

Margučių alėja J. Basanavičiaus gatvėje – kasmet didžiulio populiarumo sulaukianti Palangos tradicija. Velykinę nuotaiką skleidžiantys rekordinio dydžio kiaušiniai kiekvienais metais padabinami vis kitaip – užsienio šalių, kurių miestai yra Palangos miestai-partneriai, taip pat –atskiriems Lietuvos regionams būdingais raštais.

Atsižvelgiant į tai, kad 2014-ieji šalyje paskelbti K. Donelaičio metais, šiemet J. Basanavičiaus gatvės margučiai bus padabinti Mažosios Lietuvos regionui būdingomis spalvomis ir raštais. Pasak Palangos kultūros centro direktoriaus Žilvino Kažio, kaip turėtų atrodyti šie šv. Velykų simboliai, kurorto menininkai bei kultūros darbuotojai konsultavosi su tautodailininkais. Beje, vieną margutį dabins citata iš K. Donelaičio poemos „Metai“.

Margučių alėja J. Basanavičiaus gatvėje palangiškius ir kurorto svečius džiugins keletą savaičių – iki Atvelykio.

Šventinę ir pavasarinę nutaiką J. Basanavičiaus gatvėje skleis ne tik rekordinio dydžio margučiai, bet ir atrakcijos, šioje pėsčiųjų alėjoje vyksiančios antrąją Šv. Velykų dieną. Kaip ir kasmet, pakilti nuo vaišių stalo ir atvykti į Palangą bei pasinerti į linksmybes visus kvies J. Basanavičiaus gatvėje vyksiantys liaudiški žaidimai – karališko margučio rinkimų, ėjimo su kojūkais, margučio nešimo mediniame šaukšte ir kitokios varžybos.

Nebus sulaužyta ir dar viena Palangos tradicija – kurorte vyks margučių ridenimo varžybos. Tam tikslui jūros tilto prieigose bus įrengtas ilgiausias šalyje margučių ridenimo takas.

Nuotraukose: Mažosios Lietuvos regionui būdingais raštais dabinami Velykų alėjos margučiai ir Velykų alėja Palangoje 2013 m.

Planuojama, kad margučiai J.Basanavičiaus gatvėje bus pradėti statyti rytoj, penktadienį, nuo 9 val. – 9.30 val.

Jurgita Vanagė
Palangos miesto savivaldybės
mero patarėja
Vytauto g. 73
LT-00134, Palanga

Palanga ,Komentarai

traffix.lt

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra