Palangoje startuoja Lietuvos muziejų kelias 2021

Autorius: Data: 2021-07-02 , 10:38 Spausdinti

Palangoje startuoja Lietuvos muziejų kelias 2021

www.voruta.lt

Š. m. liepos 2 d., 12.00 val. Palangos gintaro muziejuje vyks nacionalinės kultūrinės tapatybės formavimo ir puoselėjimo programos „Tėvynės ieškojimas“ projekto Lietuvos muziejų kelias 2021 m. atidarymas. Iškilmingame renginyje kartu su Lietuvos muziejų bendruomene dalyvaus iškilūs Lietuvos kultūros veikėjai, miesto svečiai. Į visą vasarą truksiančią „Tėvynės ieškojimo“ kelionę susirinkusius palydės ir koncertinę programą atliks Palangos orkestras, meno vadovas ir dirigentas Vygantas Rekašius. Gintaro muziejuje šventės dalyvių lauks specialiai „Lietuvos muziejų kelio“ atidarymui parengta paroda – prezentacija LED ekrane „Édouardo André parko Palangoje ir šimto jo parkų pasaulyje menas“ bei paroda muziejuje „Vakarų Europos miestai, jų rūmai ir parkai“ iš Lietuvos nacionalinio dailės muziejaus rinkinių.

2019–2021 m. Lietuvos muziejų asociacija ir jos nariai muziejai įgyvendina nacionalinės kultūrinės tapatybės formavimo ir puoselėjimo programą „Tėvynės ieškojimas“, skirtą Lietuvos Respublikos atkūrimo 1990 m. kovo 11 d. 30-mečio sukakčiai 2020 m. pažymėti.
Trimetę programą įkvėpė
Nobelio literatūros premijos laureatas ir Lietuvos garbės pilietis Česlovas Milošas (Czesław Miłosz) – vienas didžiųjų XX a. rašytojų, itin jautriai ir tauriai išreiškęs Tėvynės ieškojimo temą, savo kūryba pasauliui apibūdinęs Lietuvos kraštovaizdžius ir jo niekad nepalikusias gimtojo krašto dvasias. Praėjusių metų „Lietuvos muziejų kelio“ renginių programa kvietė ieškoti Tėvynės per temos „Kalnų ir kalvų kultūrinių reginiai“ vaizdinius ir juos aktualizuojančias veiklas. Šiemet jos tema – „Kultūriniai kraštovaizdžiai: parkų ir sodų menas“ siekia atgaivinti istorinių parkų ir sodų kultūrinę atmintį – įvairiomis formomis papasakoti apie jų kūrėjus, objektų kūrimo istorijas, sunykimo pavojus ir kt. Simboliškai grafų Tiškevičių rūmuose ir vieno žymiausių Europos parkų kūrėjo Éduard’o André įkurtame parke prasidėsianti „Tėvynės ieškojimo“ kelionė smalsiausius ves į žinomų ir mažiau girdėtų istorinių parkų ir sodų pavėsį – nuo grafų ir kunigaikščių puoselėtų parkų didybės iki mažesnių, retai viešoje erdvėje skambančių, bet ne mažiau reikšmingų vardų ir objektų – Viekšnių vaistinės sodo, seniausio Lietuvoje žemaičių botanikos parko Skuodo rajone, Pajūrio dvaro parko Šilalės rajone ir daug kitų. Šių metų Muziejų kelio programoje – virš 70 renginių visoje Lietuvoje. Muziejininkai, jiems talkinantys įvairių sričių menininkai pristatys programas, atskleidžiančias istorinių parkų ir sodų svarbą praeities ir šiandienos kultūros, gamtos ir paveldo sritims.

Pasak Lietuvos muziejų asociacijos vadovo-valdybos pirmininko Raimundo Balzos „Valstybės dienos išvakarėse kelionę pradėję Palangos Tiškevičių rūmų terasoje ir atvėrę „istorijos langą“ į pasaulinio garso prancūzų kraštovaizdžio architekto ir parkų meno teoretiko Eduardo Fransua Andrė (Édouard François André, 1840–1911) kūrybos kelią, tradiciškai ją tęsime per visus etnografinius regionus ir užbaigsime Užutrakio dvaro sodyboje Pasaulinę turizmo dieną, rugsėjo 27-ąją, konferencija, skirta aptarti, kuo išskirtiniai yra mūsų istoriniai sodai ir parkai, kaip tinkamai juos saugoti ir prižiūrėti, kokia yra Europos ir pasaulio patirtis prižiūrint ir atkuriant istorinius želdynus; pasvarstyti, ar kultūrinis kraštovaizdis – vertybė, kurią reikia išsaugoti, o gal pakeisti?“.

Muziejų kelias 2021 m. šiemet prasidės Žemaitijoje (liepos 2 – liepos 25 d.), liepos 26 – rugpjūčio 8 d. vingiuos Mažojoje Lietuvoje, iš ten kvies į Suvalkijos (Sūduvos) parkus ir sodus (rugpjūčio 9 – rugpjūčio 22 d.). Rugpjūčio 23 – rugsėjo 5 d. renginiai vyks Dzūkijoje, ir 2021-ųjų Muziejų kelias baigsis Aukštaitijoje rugsėjo 6-26 dienomis.

Projekto programos organizatorius – Lietuvos muziejų asociacija
Projekto partneriai – Lietuvos turizmo informacijos centrų asociacija ir Lietuvos pilių ir dvarų asociacija
Informacinis partneris – Lietuvos radijas ir televizija.

Lietuvos muziejų asociacijos veiklą finansuoja Lietuvos kultūros taryba.

Išsami „Lietuvos muziejų kelio“ programa www.muziejukelias.lt

Kultūra Miestai Palanga Renginiai ,Komentarai

traffix.lt

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra