Palangoje pašventinta ką tik pastatyta evangelikų liuteronų bažnyčia

Autorius: Data: 2012-07-16 , 11:45 Spausdinti

Palangoje pašventinta ką tik pastatyta evangelikų liuteronų bažnyčia

Kęstutis PULOKAS, Vilnius

Nuo šiol ne tik palangiškiai, bet ir gausūs vasarotojai lengvai suras, kur sekmadienius švenčia pajūrio kurorto evangelikų liuteronų bendruomenė.

2012 m. liepos 14-ąją, šeštadienį, iškilmingai pašventinta Palangos evangelikų liuteronų bažnyčia, iškilusi Saulėtekio tako Nr. 1. Kertinis naujosios bažnyčios akmuo buvo padėtas prieš septynerius metus – 2005 m. liepos 30-ąją.

Prieškariu Jūratės gatvėje stovėjusi evangelikų liuteronų bažnyčia sudegė 1938 m. per miesto gaisrą. Sovietmečiu parapijos veikla buvo nutraukta, į pamaldas vietos liuteronams vykti tekdavo į Kretingą, Būtingę, Klaipėdą.

1993 m. atsikūrusi Palangos evangelikų liuteronų parapija maldai rinkosi privačiame Maironio gatvės name, kurio duris jai atvėrė Vilniaus evangelikų liuteronų parapijos narys Povilas Pukys.

Būtent iš šio Maironio gatvės 25-uoju numeriu pažymėto namo liepos 14-osios rytą, atsisveikinus su daugelį metų Palangos evangelikų liuteronų bendruomenei tarnavusiais maldos namais, naujosios bažnyčios link pajudėjo iškilminga eisena.

Tikinčiųjų priešakyje ėjo dvasininkai, tarp jų ir Palangos Romos katalikų bažnyčios kunigas.

Lietuvos evangelikų liuteronų bažnyčios vyskupui Mindaugui Sabučiui tarus laiminimo žodžius, statybos rangovas naujosios bažnyčios raktą simboliškai perdavė parapijos kunigui dr. Dariui Petkūnui. Bažnyčią gausiai pripildė tikintieji iš visos Lietuvos bei užsienio. Iškilmingose Palangos evangelikų liuteronų bažnyčios pašventinimo pamaldose dalyvavo daugiau nei dvidešimt liuteronų kunigų – ne tik Lietuvos bei išeivijos, bet ir svečių iš JAV, Vokietijos, Latvijos.

Vieni iš pirmųjų į Palangos evangelikų liuteronų pagalbos prašymą daugiau nei prieš dešimtį metų atsiliepė amerikiečiai. Ajovos valstijos liuteronai Palangoje surengė ne vieną talką, aukodami savo lėšas ir laiką.

Misūrio Sinodo Liuteronų Bažnyčios Ajovos rytų apygardos buvęs prezidentas kunigas dr. Gary M. Arpas, džiaugdamasis galimybe šiandien dalyvauti šventinant naująją bažnyčią, pasidalijo sėkmingo ilgamečio bendradarbiavimo prisiminimais.

Šventės dalyvius pasveikino dabartinis Ajovos rytų apygardos prezidentas kunigas Brianas S. Saundersas. Misūrio Sinodo Liuteronų Bažnyčios prezidento kunigo Matthew C. Harrisono sveikinimą perdavė jo patikėtinis, Sinodo atstovas ryšiams su kitomis bažnyčiomis kun. dr. Albertas B. Collveris.

Savo vadovybės sveikinimus perdavė Vokietijos savarankiškosios evangelikų liuteronų bažnyčios atstovai. Į pamaldas palangiškius kviečiantys bažnyčios varpai – tikėjimo namiškių Vokietijoje dovana. Taip pat ir mediniai suolai bei kai kurios kitos esminės bažnyčios interjero dalys.

Seni ryšiai Palangą sieja su Kuržeme Latvija. Rucavos ir Nicos parapijų atstovai naujajai bažnyčiai padovanojo altoriaus kryžių. Palangos bažnyčią papuošė Kretingos, Priekulės bei kitų Lietuvos evangelikų liuteronų parapijų dovanos.

Lietuvos evangeliškosios bažnytinės muzikos sandraugos pastangomis Palangos bažnyčią pasiekė vargonai iš Kelno ev. liuteronų bažnyčios. Pažymėtini ir atskiri aukotojai, itin dosnia auka Palangos bažnyčios atstatymą parėmė Mažosios Lietuvos patriarchu tituluojamas Kurtas Vėlius iš Čikagos.

Šiuolaikiškai įrengtoje bažnyčioje vyks ne tik pamaldos, planuojama įvairi diakoninė bei kultūrinė veikla.

Autoriaus nuotr.

www.15min.lt

Nuotraukose: 

1. Palangoje atidaryta nauja evangelikų liuteronų bažnyčia

2. Atsisveikinimo malda buvusiuose maldos namuose (Maironio g. 25)

3. Naujoji Palangos evangelikų liuteronų bažnyčia. Po iškilmingų pašventinimo pamaldų

4. Bažnyčios vargonai

Evangelikai liuteronai , , , , , , , , , , ,Komentarai

traffix.lt

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra