Palangiškiai atsisveikino su K. Čilinsku

Autorius: Data: 2011-05-24, 08:19 Spausdinti

Daiva JANAUSKAITĖ

Pirmadienio, 2011 m. gegužės 23-osios, pavakarę Palangos bažnyčioje giminės, artimiausi bendražygiai, bičiuliai ir keli šimtai palangiškių atsisveikino su advokatu, žmogaus teisių gynėju Kęstučiu Čilinsku.

Kūnas į Palangą atvežtas 16 val. Čia Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčioje aukotos šventos Mišios už mirusįjį.

Tinginiaujančios Palangos centre buvo girdimi per garsiakalbį iš bažnyčios tariami klebono Mariaus Venskaus sakomo pamokslo žodžiai.

Bažnyčia buvo pilna žmonių. Tradicinės Mišios vertė mąstyti apie žmogaus buvimo žemėje prasmę. Daugelis suvokė, kad K. Čilinskas buvo vienas iš nedaugelio nuoširdžiai padėjusių žmonėms siekti teisybės bei teisingumo.

Atsisveikinti su velioniu į pajūrį iš sostinės atvažiavo kolegos advokatai, šeimos draugai, tarp gedinčiųjų žmonės pažino aktorių Regimantą Adomaitį, filosofą Krescencijų Stoškų. Paskutinę pagarbą K. Čilinskui atidavė Klaipėdos uosto vadovas Eugenijus Gentvilas, paveldosaugininkas, buvęs Klaipėdos apskrities viršininkas Laisvūnas Kavaliauskas, Mažosios Lietuvos istorijos muziejaus direktorius Jonas Genys. Tarp besimeldusiųjų buvo ir velionio bendražygiai Jungtiniame demokratiniame judėjime, advokato apginti teismuose žmonės, buvę bendradarbiai Lietuvos Vyriausybėje.

Skambant bažnyčios varpams karstas palydėtas į Palangos kapines.

Faktai

Kęstutis Čilinskas gimė 1946 m. sausio 8 d. Šiauliuose. Jis baigė teisės studijas Vilniaus universiteto Teisės fakultete. Nuo 1973 m. iki šiol dirbo advokatu.

K. Čilinskas buvo ne tik garsus advokatas, bet atkaklus žmogaus teisių gynėjas, visuomenės veikėjas, Žmogaus teisių stebėjimo instituto valdybos pirmininkas, Jungtinio demokratinio judėjimo steigėjas ir pirmininkas.

K. Čilinskas yra dirbęs Vyriausybės kancleriu, Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos nariu, Seimo Žmogaus teisių komiteto patarėju.

2007 metų spalį jis buvo išrinktas į Seimą.

Vytauto Petriko nuotr.

http://klaipeda.diena.lt

In memoriam , , , , ,Susiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra