Palanga subūrė Birutes

Autorius: Data: 2010-01-10, 07:33 Spausdinti

2009 m. rugsėjo 12–ąją (šeštadienį) Palangoje, ant Birutės kalno, susitiko daugiau negu 100 iš įvairių Lietuvos vietų suvažiavusių Biručių.
 
Pasimatyti šioje kurortui šventoje vietoje jas pakvietė Birutės parko dienos organizatoriai – Palangos kultūros centras ir Botanikos parkas.
 
Saulėtas ir giedras oras buvo palankus šventei, tad ant reliktinės smėlio kopos susirinko nemažai ne vien Biručių, bet ir kitokiais vardais šaukiamų palangiškių ir svečių.
 
Savo kepta gardžia rugine duona su žolių pagardais Birutes pasitiko bei kvietė įpinti žolyną į Lietuvos tūkstantmečiui skirtą audimą „Žolinčių akademijos“ iš Kauno prezidentė Danutė Kunčienė.
 
„Esame surinkę jau 830 rūšių augalų, kurie įpinami į audimo takelį. Takelis pradėtas austi sausio mėnesį. Lietuvai ir pasauliui jį pristatysime advento pirmą sekmadienį. Visas audimas sieks apie 100 metrų, o jame norime sujungti visas šventes, visus metų laikus, net visus žmogaus gyvenimo momentus“, – ve.lt sakė D. Kunčienė.
 
Ant kalno stovinčioje švento Jurgio koplyčioje visos Birutės savo vardą įamžino knygoje, kuri padovanota Botanikos parko direktoriui Antanui Sebeckui.
 
Kartu su Palangos folkloro ansambliu „Mėguva“ jungtinis „Biručių choras“ sugiedojo Silvestro Valiūno dar 1828 metais sukurtą Birutės dainą, pašoko ratelį. Etnologė Gražina Kadžytė priminė, kokia svarbi Lietuvai yra šiame pajūrio miestelyje gyvenusi vaidilutė Birutė: kunigaikščio Kęstučio žmona padovanojo Lietuvai Vytautą Didįjį
Visos susirinkusios Birutės buvo pakviestos prie kalno papėdėje įrengto Lurdo įsiamžinti bendroje nuotraukoje.
 
Kalbinta Birutė Rutkauskienė iš Rietavo sakė, jog didžiuojasi savo vardu ir esanti dėkinga tėvams, davusiems jį. Klaipėdietė Birutė Jonkienė džiaugėsi, kad sužinojo apie šią Palangoje vykstančią šventę ir į ją atvažiavo.
 
Palangos kultūros centro renginių organizatorė Aušra Latonienė pasidžiaugė, jog renginys pavyko.
 
„Geras oras yra 50 procentų sėkmės. Pats Dievas mums pasiuntė gerą orą. Pastebėjome daug besišypsančių žmonių. O tai jau geras ženklas“, – sakė ji. Galimas dalykas, kad daugybė susirinkusių Biručių paskatins šį jų susitikimą padaryti tradiciniu.
 
www.ve.lt
 
Eimanto Chachlovo nuotr.
 
Nuotraukose:
 
1. Palangoje ant Birutės kalno susitiko daugiau kaip 100 iš įvairių Lietuvos vietų suvažiavusių Biručių
2. Birutes įpynė žolyną į Lietuvos tūkstantmečiui skirtą audimą
3. Ant kalno stovinčioje šv. Jurgio koplyčioje visos Birutės savo vardą įamžino knygoje
4. Palangos folkloro ansamblis „Mėguva“ su jungtiniu „Biručių choru“ sugiedojo S. Valiūno 1828 m. sukurtą Birutės dainą

Sena VorutaSusiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra