Pakruojo rajono bažnyčioje skambėjo kompozitoriaus liturginė kūryba

Autorius: Data: 2010-01-10, 07:33 Spausdinti

Pakruojo rajone, Švč. Mergelės Marijos Vardo Rozalimo bažnyčioje dar niekada neskambėjo tiek muzikos instrumentų, negiedojo tiek choristų.
 
Čia skambėjo kraštiečio, kilusio iš Rukonių kaimo, kompozitoriaus Vilimo Malinausko liturginė kūryba, susiliejusi su Rozalimo moterų, Pakruojo kultūros centro mišraus choro „Uolainis“, solistės Evelinos Stalgienės balsais, Pakruojo jaunimo pučiamųjų orkestru „Viestartas“, Baisogalos choru, smuikininkių duetu, fleitų ansambliu, vargonais.
 
Pasak iškilmingas Mišias „Dievui ir Tėvynei“ sukūrusio V. Malinausko, išsipildė svajonė – rimtu kūriniu nudžiuginti gimtąjį Rozalimą, su klasika pristatyti chorus ir džiaugtis, kad Mišios skambėjo jam dar esant gyvam. Be to, muziką rašantis ne sau, ne vertinimo komisijai, o žmonėms, priimantiems kūrybą širdimi.
 
Kompozitorius ketina sukurti ir himną Rozalimui. Taip pat Rozalimo šventovėje norėtų išgirsti ir savąją kantatą „Ji amžinai gyva“.
www.lrytas.lt
Autorės nuotr.
 
Nuotraukose:
 
1. „Ačiū Dievui“, – rankas aukštyn iškėlė iškilmingąsias Mišias chorui, vargonams, solistui ir orkestrui sukūręs V. Malinauskas iš Rukonių
2. Katalikų giesmynas ir V. Malinausko Mišių „Dievui ir Tėvynei“ programa – atlaiduose besimeldžiantiems
3. Fleitų ansamblyje grojo ir kompozitorius V. Malinauskas

Sena VorutaSusiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra