Pakavimų medžiagų įvairovė

Autorius: Data: 2013-05-04 , 21:28 Spausdinti

Šiandien galime įsigyti pačių prekių, pradedant maisto produktais bei užbaigiant valymo priemonėmis. Tačiau dėmesį verta atkreipti į tai, jog bet kokia prekė, nepriklausomai nuo paskirties, turi būti supakuota. Šiam tikslui yra naudojamos pačios įvairiausios pakavimo priemonės, todėl nieko keista, jog jų šiandien yra labai daug. Būtent apie jų įvairovę ir pakalbėsime plačiau.

Gofruoti kartono padėkliukai

Gofruoti kartono padėkliukai tinka įvairių prekių pakavimui bei sąlyčiui su maistu. Dėmesį verta atkreipti į tai, jog ši pakavimo medžiaga turi daug puikių privalumų: visų pirma, kartonas yra draugiškas aplinkai, o antra – atsparus gniuždomajam poveikiui.

Vieno sluoksnio popierius

Toks popierius yra gaminamas iš nebalintų pirminių minkštos medienos plaušų ir puikiai tinka maisto produktams pakuoti.

Popieriniai maišai

Šiandien popieriniai maišai yra gaminami pačių įvairiausių dydžių (nuo mažų skirtų konditerijos gaminiams pakuoti, iki itin didelių, skirtų pramoninėms prekėms). Kadangi dideli pramoniniai maišai gali talpinti iki 12 – 15 kg, jie padengiami specialia, plyšimui atsparia danga. Bene svarbiausias šios pakavimo medžiagos privalumas yra tas, jog ant popieriaus yra itin lengva atspausdinti prekinį ženklą.

Terminės pakuotės

Terminės pakuotės yra vienos iš tų pakuočių, kurių gamybai yra taikomi labai griežti reikalavimai. Nors pagrindinis komponentas, kuris yra naudojamas terminių pakuočių gamyboje yra gofruotas kartonas, reikia pabrėžti, jog yra išgaunama daug skirtingų produktų (iš viso pagaminama apie 50 skirtingų rūšių terminių pakuočių). Pats svarbiausias terminių pakuočių privalumas yra tas, jog jos garantuoja, jog bus išlaikoma pageidaujama temperatūra.

Sudėtinės pakuotės

Svarbiausias sudėtinių pakuočių bruožas yra tas, jog norint jas pagaminti, reikia naudoti ir kitus, papildomus komponentus. Būtent dėl šios priežasties pakuotės yra vadinamos sudėtinėmis. Paprastai sudėtinių pakuočių pagrindą sudaro gofruotas kartonas, o papildomiems komponentams yra priskiriami mediena, porolonas, plastikas, kitų rūšių kartonas.

Medicininės pakuotės

Medicininės pakuotės yra skirtos medicininės paskirties prekėms supakuoti. Kadangi šioms pakuotėms yra skiriamas ypatingas dėmesys, jos turi išties nemažai privalumų: yra draugiškos aplinkai, turi apsauginius užraktus, galima atspausdinti prekinius ženklus, maža prekės pažeidimo tikimybė.

Klijų bei hermetikų pakuotės

Nemažą dalį pramonėje sudaro ir tokios prekės kaip klijai bei hermetikai, tad natūralu, jog jiems talpinti yra būtinos pakuotės. Šiam tikslui buvo sukurtos klijų bei hermetikų pakuotės, kurios yra ne tik draugiškos aplinkai, bet ir gali pasigirti puikiai išvaizda.

Pakavimo plėvelės

Kalbant apie pakavimo medžiagų įvairovę, negalima nepaminėti ir pakavimo plėvelių. Dėmesį verta atkreipti į tai, jog pakavimo plėvelių yra daug ir įvairių, kurios yra skirtos įvairioms prekėms pakuotėms, o taip pat yra nepakeičiamos, kai reikia pakuoti maisto produktus. Populiariausios yra šios pakavimo plėvelės: nuo šilumos susitraukianti, barjerinė, polipropileninė plėvelės.

Kaip matyti, įvairios pramonės gali pasiūlyti vis daugiau prekių, kurias yra būtina supakuoti, todėl nieko keista, jog pakavimo medžiagų įvairovė yra išties įspūdinga. Įvairovę sudaro šios pakavimo medžiagos: gofruoti kartono padėkliukai, vieno sluoksnio popierius, popieriniai maišai, terminės pakuotės, sudėtinės pakuotės, medicininės pakuotės, klijų bei hermetikų pakuotės, įvairios pakavimo plėvelės. Nors paprastai įvairios pakavimo medžiagos pasižymi skirtingomis ypatybėmis, reikia pabrėžti, jog visų pakavimo medžiagų pagrindinė funkcija yra apsaugoti produktą nuo neigiamo aplinkos poveikio.

LietuvaKomentarai

traffix.lt

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra