Pajūrio regiono savivaldybių merai tarėsi, kaip suaktyvinti Palangos oro uostą

Autorius: Data: 2012-01-13 , 09:15 Spausdinti

Vakarų Lietuvos savivaldybės galėtų susitelkti ir bendromis pastangomis suaktyvinti tarptautinį Palangos oro uostą, kuris šiuo metu neišnaudoja viso savo galimo potencialo – tokios nuomonės laikosi Susisiekimo ministerija.

Modernų, tarptautinius standartus atitinkantį oro uostą turinti Vakarų Lietuva neišnaudoja turimo potencialo, o turistai priversti patirti nepatogumų rinkdamiesi už keleto šimtų kilometrų esančius oro uostus. Šis klausimas keltas jau daugelį metų, tačiau norimo rezultato pasiekti nepavyksta iki šiol. Ketvirtadienį, 2012 m. sausio 12 d., prie jo grįžta dar kartą – Palangos oro uosto plėtros perspektyvos bei galimybės į Vakarų Lietuvos regioną privilioti pigių skrydžių bendroves aptartos Klaipėdoje, kur posėdžiavo savivaldybių asociacijos „Klaipėdos regionas“ nariai.

„Puiku, kad Susisiekimo ministerija, viceministras Rimvydas Vaštakas ėmėsi iniciatyvos ieškant būdų, kaip į Palangą privilioti pigių skrydžių bendroves bei tokiu būdu padidinti turistų srautą į Vakarų regioną. Tuo tikslu septynioms savivaldybėms reikėtų surinkti apie 2 mln. litų rinkodaros priemonėms, kiekvienos iš jų piniginis indėlis priklausytų nuo savivaldybės gyventojų skaičiaus. Davus pirminį postūmį pigių skrydžių bendrovėms, kitąmet biudžeto lėšų ieškoti jau nebereikėtų. Dviračio išradinėti nereikia – tokiu keliu nuėjo Kaunas. Surizikavo, ir per metus pasiekė puikių rezultatų – vertinant turistų srautus matyti, kad sėkmė yra didžiulė“, – sakė Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus.

Vakarų Lietuvos savivaldybių merai išskyrė tris skrydžių kryptis, kurių Vakarų Lietuvos regione pasigendama labiausiai: Vokietija (Frankfurtas arba Hamburgas), Rusija (Maskva) bei Didžioji Britanija (Londonas). Apskaičiuota, kad įgyvendinus šiuos planus, nuo balandžio iki spalio pavyktų pritraukti nuo 30 tūkst. iki 50 tūkst. turistų, o tai per metus regiono ekonomikai atneštų iki 20 mln. litų. Todėl dabar laukiama Vakarų Lietuvos regiono savivaldybių sprendimo – iki vasario pabaigos reikia atsakyti, ar biudžetuose bus numatytas finansavimas. Jei 2 mln. litų sumos surinkti nepavyktų, pasak Š. Vaitkaus, naudinga būtų pabandyti privilioti nors vieną naują kryptį.

Palangos meras pripažino, jog atsiradus naujiems skrydžiams, nauda Savivaldybių biudžetams ateitų per sumokėtus verslo subjektų mokesčius, padidėjusias darbo vietas. „Kuo didesnis turistų srautas atvyktų į Vakarų Lietuvą, tuo daugiau būtų naudojamasi teikiamomis paslaugomis, o tai skatintų kurti naujas darbo vietas. Labai svarbus ir kitas aspektas – Lietuvoje būtų išleidžiami iš kitų valstybių atvežami pinigai, o tai yra puikus ekonominis rodiklis“, – sakė Š. Vaitkus.

Jis taip pat atkreipė dėmesį, jog klaidinga manyti, kad oro uostas, būdamas Palangoje, naudą neša tik šiam kurortui. „Turistai, atvykę į Palangą, aplanko ir kitus netoliese esančius miestus. Juo labiau kad mes, Vakarų Lietuvos regionas, tikrai turime, ką pasiūlyti – ne tik Palangą, bet ir kitus Vakarų Lietuvos miestus. Tikiuosi, kad Savivaldybės priims teisingus sprendimus ir parodys iniciatyvą skatinant Vakarų Lietuvos ekonomiką“, – sakė Š. Vaitkus.

Vuytauto Liaudansko nuotr.

Palanga , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra